Даніель Максимен, поет із Антильського архіпелагу

Даніель Максимен. Фото з сайту africultures.com

Книгарня «Є» та Французький інститут в Україні запрошують на зустріч із французьким письменником та громадським діячем Даніелем Максименом, яка відбудеться 29 березня.
Початок — о 18:00.

Захід відбудеться в рамках Свята франкофонії-2012.

Поет, автор романів та есеїв Даніель Максимен (Daniel Maximin) народився у Гваделупі. У 1960 році переїхав до французької метрополії. У його віршах поєднуються мелодійність, екзотика та гармонія, які роблять Антильський архіпелаг місцем здійснення мрій. У різні роки свого життя Даніель Максимен був також викладачем, працював у видавництві та на радіо, у 1989—1997 роках очолював Департамент культурних справ Гваделупи, потім, у 1998 році, був головою міжміністерської групи по загальнонаціональному святкуванню 150-ої річниці скасування рабства, яке відбулося у 1848 році. Радник із питань художньої овіти та культурних акцій Міністерства освіти Франції, він відповідає за Франкофонію. Коли навесні 2010 року було оголошено, що 2011 рік у Франції буде «Роком заморських територій », Даніель Максимен був обраний комісаром цієї масштабної серії заходів. У 2012 році він призначений Генеральним представником з питань міжнародної культурної діяльності французьких заморських територій у Міністерстві закордонних справ Франції.

Кавалер Ордена Почесного Легіону (1993 р.), Кавалер Ордена Мистецтв та літератури (1995 р.), він є одним із найвидатніших письменників, яких Антильські острови дали світу.

***
Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3, ст. м.  «Золоті Ворота»
Вхід вільний.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики