Рутківський і Мідянка одержали Шевченківську премію 2012 року

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив імена переможців, які отримають премію цього року. Про це повідомило «Дзеркало тижня», посилаючись на Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка, за підсумками таємного голосування, яке відбулося сьогодні, у четвер, 9 лютого, визначив лауреатів Шевченківської премії 2012 року.

Так, лауреатами премії з літератури стали двоє лауреатів книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» 2008-го і 2009-го років – Петро Мідянка за збірку поезій «Луйтра в небо» (2010, “Темпора”, серія «Бібліотека “ЛітАкценту”») і Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей «Джури» (2007-1010 рр., «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»).

За визначенням Леся Белея, «Петро Мідянка – автор, якого не потрібно вводити у канон нашої поезії». Автор близько десяти поетичних збірок. Живе і працює на Закарпатті.

Володимир Рутківський – лауреат літературної премії «Книга року BBC – 2011»  (за дилогію «Сині Води», серія «Бібліотека “ЛітАкценту”»). «Сині води» В.Рутківського також назвали найкращою дитячою книжкою в рамках Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2011». А один із перших критиків книжки назвав “Сині води” «хлоп’ячою насолодою».

У номінації «літературознавство і мистецтвознавство» перемогла Тетяна Кара-Васильєва за книгу «Історія української вишивки» 2008 року.

У «музичному мистецтві» лауреатом став Віктор Степурко за псалмодію «Монологи віків» для змішаного хору і соло інструментів (у семи частинах на канонічні тексти).

Премія у номінації «образотворче мистецтво» була «виписана» найдорожчому художнику України — Анатолію Криволапу за цикл з 50 робіт «Український мотив».

Премії у номінації «концертно-виконавське мистецтво» і «народне і декоративно-прикладне мистецтво» цього року вирішили не вручати.

“Короткий список” Шевченківської премії 2012 року див. у рубриці “Щойно”.

За матеріалами «Джерела тижня».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики