Замість рефератів – статті для «Вікіпедії»

Викладачі й студенти факультету соціології КНУ ім. Тараса Шевченка хочуть впровадити альтернативу рефератам. Замість них студенти зможуть готувати статті для українського сегменту «Вікіпедії». Про це повідомляє студентський портал «Лови момент».

Проект обговорюється в університеті вже кілька місяців. За словами кураторки Вікі-проекту Олени Ляшевої, спочатку з’явилася ідея запровадити альтернативний вид завдань – писати статті для української «Вікіпедії». Ідею запропонував і успішно впроваджував на своїх заняттях викладач факультету соціології КНУ ім. Т. Шевченка Тарас Цимбал. Студенти, які слухали його курс, у якості «домашніх завдань» мусили час від часу писати статті про видатних соціологів в українському сегменті «Вікіпедії».

Поки що проект спрямовано тільки на соціологію. «Ми готові співпрацювати з соціологами з інших ВИШів, – розповідає Олена Ляшева. – Ми тільки за те, щоб писати і про інші науки, але не намагаємося охопити всі одночасно».

Нова навчальна практика наразі виглядає отак:
1. Команда студентів, які мають певні навички роботи в «Вікіпедії», формують теми статей;
2. Викладачі дають завдання студентам;
3. Студенти пишуть статті безпосередньо до «Вікіпедії»;
4. Викладачі перевіряють і оцінюють їх;
5. Команда студентів редагує статті і надає їм того вигляду, що відповідає вимогам «Вікіпедії». Адже стаття може бути доброю за змістом, високо оцінюватися викладачем, але не відповідати вимогам оформлення або нейтральності «Вікіпедії».

«Переваг у цього проекту багато. Це поширення знань «в маси», поліпшення якості українського сегменту енциклопедії. Замість того, щоб припадати пилом десь на кафедрах, інформація публікується в мережі, де стає доступною для всіх охочих. У тому числі й для інших студентів. У результаті безглузде, по суті, написання нескінченних рефератів перетворюється на корисний і конструктивний процес створення інтерактивної енциклопедії нашої науки. Не варто забувати й про простоту в перевірці роботи: здати статтю на перевірку й отримати результат можна, не виходячи з дому», – підсумовує Ляшева.

Наразі команда Вікі-проекту працює над оформленням договору про співпрацю між КНУ ім. Тараса Шевченка та фондом «Вікімедіа». Цей договір дасть змогу «узаконити» можливість написання статей у «Вікіпедії» як альтернативу написанню рефератів. Утім, на жаль, поки що далеко не всі викладачі університету підтримують цю ідею.

Нагадаємо, що успіхи українського сегменту «Вікіпедії» останнім часом стають усе більш помітними: нещодавно, як писав «ЛітАкцент», українська «Вікіпедія», досягла рекордного числа відвіданих за місяць сторінок — 34,4 млн, а відтак енциклопедія перетнула межу у третину мільйона статей, опинившись тим самим на 14-му місці за кількістю статей у мережі.

За матеріалами lovi-moment.com.ua.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики