Презентація арабських революцій

21 вересня у столичному Будинку письменника відбудеться презентація книжки «Спалах. Заворушення в арабських країнах» мароккансько-французького письменника і філософа Тахара бен Джеллуна, яка нещодавно вийшла в серії «Граней-Т» «De profundis». Участь у презентації візьмуть народний депутат, голова Мистецького об’єднання «OstaNNя барикада», автор передмови до книжки Олесь Доній, директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос та президент організації «Арабський дім» Салах Закут. Модеруватимуть захід журналісти Леся Шовкун та Дмитро Лиховій.

Арабські революції 2010–2011 років розпочалися блискавично, непрогнозовано, спонтанно. Саме цьому феноменові і присвячена книжка мароккансько-французького письменника і філософа Тахара бен Джеллуна. Він писав її «по свіжих слідах», не чекаючи завершення революційних процесів. Тож і факти бен Джеллун добирав так, щоб вони вкладалися в його «поетичну версію» революції. Для повержених правителів автор не шкодує щонайчорніших барв. Закиди його дошкульні і влучні, а режимам він дає передовсім моральну оцінку. Для нього це однозначно битва добра і зла, світлого й темного. Тому з одного боку – жертовність і самопожертва, з іншого – страх і насильство.

«Мені довелося брати участь у двох українських «революціях», тому знаю, що наслідки не завжди відповідають сподіванням основної маси «революціонерів», – пише у передмові до книги «Спалах. Заворушення в арабських країнах» громадський діяч Олесь Доній. Автор книжки Тахар бен Джеллун – співець революції. Не аналітик, а саме поет-трибун. І книжка його – не аналіз чи репортаж, а оспівування, СПОНУКАННЯ! Якщо спонукання не до дій – то, принаймні, до роздумів. До роздумів про народні протести, революції, «спалахи».

21 вересня (п’ятниця) 19:00
Будинок письменників
(Київ, вул. Банкова, 2, конференц-зала, 2-й поверх)

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики