Воронина і Штанко відмовили Президенту

Леся Воронина. Фото Марії Семенченко, ЛітАкцент

Письменниця Леся Воронина й художниця Катерина Штанко, авторки книги «Сни Ганса Християна», яку днями було відзначено премією Президента України «Українська книжка року» в номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури», відмовляються приймати премію від чинної влади. Про це вони заявили в коментарях на «ЛітАкценті».

«Від нинішньої влади премію прийняти не можемо. Леся Воронина. Катерина Штанко», – заявили авторки книги.

Леся Воронина не збирається приходити на вручення премії 26 травня: «Я подзвонила до Катерини Штанко і спитала, як вона ставиться до цієї премії. У неї була така сама реакція, як і в мене. Тобто щойно ми прочитали повідомлення про присудження нам премії, відразу зробили заяву, яка була оприлюднена в інтернеті: «Від нинішньої влади премію прийняти не можемо». Якби прийняли, то це означало б, що ми поділяємо їхню політику, те, що вони роблять у гуманітарній сфері, миримося з тою вакханалією, яку вони затіяли з музеями. Тепер ми збираємося зробити офіційну заяву», — пояснює Леся Воронина в коментарі «Україні молодій».

Тим часом видавництво «Грані–Т» премію Президента ігнорувати не збирається. «Нас радує той факт, що переможцем стала книга авторів, яких обожнюють сучасні дітлахи», — йдеться у прес–повідомленні видавництва.

Книгу «Сни Ганса Християна» раніше вже було відзначено численними нагородами. Серед них – гран–прі Національного конкурсу «Краща книга України–2009», диплом Міжнародного конкурсу країн–учасниць СНД «Мистецтво книги», заявка на Премію Астрід Ліндґрен.

Автори двох інших відзначених книг поки жодних заяв не робили. У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» — видання 2010 року «Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ — початку ХХ століття» (видавничий проект «Шедеври українського гончарства»), автор–упорядник Олесь Пошивайло, художник Юрко Пошивайло, видавництво Національного музею–заповідника українського гончарства в Опішному «Українське Народознавство». У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» — видання також 2010 року «Грюнвальдська битва — битва народів»; автори: Альфредас Бумблаускас (Литва), Ігор Марзалюк (Білорусь), Борис Черкас (Україна); видавництво «Балтія–друк».

Нагадаємо, що торік письменник Василь Шкляр відмовився від Шевченківської премії, мотивуючи це тим, що «поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію».

Читайте також: Письменник і влада.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики