Хепі-енд на вибір

Керолайн Смейлз. Фото: en.paperblog.comt

Британська письменниця Керолайн Смейлз (Caroline Smailes) написала 11 варіантів фіналу до свого нового роману «99 причин чому» (99 Reasons Why), який вийде в електронному форматі.

В інтерв’ю виданню The Independent авторка зізналася, що таким чином вона вирішила задовольнити смаки найрізноманітніших читачів, у яких нарешті з’явиться можливість вибрати найкращий для них фінал, як ось «хепі-енд».

Після виходу двох книжок Смейлз багато хто дорікнув письменниці в тому, що її твори закінчуються надто похмуро й трагічно. Тож у своєму новому романі вона вирішила скористатися технічною свободою, що її дарують електронні книги.

За словами Смейлз, читачі залежно від свого розуміння персонажів книги зможуть обрати будь-який фінал, перед тим відповівши на кілька питань про героїв роману. Як пише The Independent, Керолайн Смейлз написала один фінал у стилі Квентіна Тарантіно, інший – у жанрі «Зоряних воєн».

«Тепер читач бере відповідальність за фінал книги», — підсумовує письменниця.

На думку видавця експериментальної книги Скотта Пека, така взаємодія читача й книги в епоху електронних книжок цілком можливе. «Я не певен, чи хтось зробив це вже, — сказав Пек. – Тепер більше технологічної свободи, і ми хочемо її використати».

Роман «99 причин чому» — це сімейна драма про одержимість. Книга про жінку, яка не може вийти з дому й дивиться на світ тільки з вікна своєї спальні. А в той час родина головної героїні починає чинити злочини.

Книга побачить світ у видавництві HarperCollins у березні.

За матеріалами Lenta.ru, The Independent.

Коментарі

 1. Дід Старий коментує:

  «Тепер читач бере відповідальність за фінал книги» – це як мінімум цікаво!

 2. pani коментує:

  А як же Фаулз із “Жінкою французького лейтенанта”? Там теж кілька варіантів закінчення (три) – і всі в паперовому виконанні! Смейлз є куди рости ;-)

 3. ukrainec коментує:

  Звичайно, що це не новітній винахід. але Джон Фаулз, з подібним мотивом і в “Колекціонері”, все ж філософ, як і його одноліток Віталій Скоробагатько, математик, винахідник гіллясто-ланцюгових дробів, а екстраполювавши, можна сказати, що й структур, як обгрунтування природного виникнення альтернативних реальностей в залежності від волі вибору. Хоча цей мотив був ще в давньоруських казках про камінь з написом і три дороги. А ця пані просто написала меню на догоду зманіженій і нудьгуючій західній публіці. Хоча це лише моє припущення, бо судячи з продуктивності, назв попередніх творів і цікавих фотографій може статися, що Кароліна дуже цікавий автор. Дякую ЛітАкценту. Зацікавився.

 4. Olha Kupriyan коментує:

  Як на мене, Фаулз грався, пропонуючи три варіанти закінчення, і цікавила його лише гра з читачем. Гра нова, оскільки до нього, здається, різних фіналів ще ніхто не пропонував :))
  У свою чергу, Керолайн Смейлз грається за іншими правилами: у неї та її видавців більші технічні можливості, і це в чомусь навіть нагадує зміну формату книговидання, яку здійснив Гутенберг. Якщо фінал можна буде обирати на смій смак і розсуд, залежно від настрою й варіантів відповідей, – це нова гра. І саме тим вона цікава :)
  Я би хотіла спробувати погратися :)

 5. Стругач коментує:

  Продаю сюжет. Звертатись до Агатанфела Привозного з Одеси. Гундяєв з Мордовії, Гундик з Івнофранківська і Рідігера з Естонії – лицарі Тевтонського Ордену. Їхнє завдання – знайти чашу Граля, яку утримують хохли в невідомому місці, Існує здогадка, що хохли затопили ту долину, утворивши там велике озеро … Тевтонські емісари вклинилися в УПЦ МП, щоб вивідати у УПЦ КП давню таємницю. Час не жде, відбуваються кліматичні зміни. Готи нервують …. Фінал – ваш, пані Олю!

новини
анонси
книга дня
© Літакцент, 2007-2017. Передрук матеріалів тільки з дозволу редакції.
тел.: , , е-маіl: redaktor(вухо)litakcent.com
Двигунець – Wordpress
Дизайн – Юрій М. Барабаш