Хепі-енд на вибір

Керолайн Смейлз. Фото: en.paperblog.comt

Британська письменниця Керолайн Смейлз (Caroline Smailes) написала 11 варіантів фіналу до свого нового роману «99 причин чому» (99 Reasons Why), який вийде в електронному форматі.

В інтерв’ю виданню The Independent авторка зізналася, що таким чином вона вирішила задовольнити смаки найрізноманітніших читачів, у яких нарешті з’явиться можливість вибрати найкращий для них фінал, як ось «хепі-енд».

Після виходу двох книжок Смейлз багато хто дорікнув письменниці в тому, що її твори закінчуються надто похмуро й трагічно. Тож у своєму новому романі вона вирішила скористатися технічною свободою, що її дарують електронні книги.

За словами Смейлз, читачі залежно від свого розуміння персонажів книги зможуть обрати будь-який фінал, перед тим відповівши на кілька питань про героїв роману. Як пише The Independent, Керолайн Смейлз написала один фінал у стилі Квентіна Тарантіно, інший – у жанрі «Зоряних воєн».

«Тепер читач бере відповідальність за фінал книги», — підсумовує письменниця.

На думку видавця експериментальної книги Скотта Пека, така взаємодія читача й книги в епоху електронних книжок цілком можливе. «Я не певен, чи хтось зробив це вже, — сказав Пек. – Тепер більше технологічної свободи, і ми хочемо її використати».

Роман «99 причин чому» — це сімейна драма про одержимість. Книга про жінку, яка не може вийти з дому й дивиться на світ тільки з вікна своєї спальні. А в той час родина головної героїні починає чинити злочини.

Книга побачить світ у видавництві HarperCollins у березні.

За матеріалами Lenta.ru, The Independent.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики