Лікар Хаус популяризує Кобзаря

Кадр із 13-ї серії "Доктора Хауса"

У понеділок, 20 лютого 2012 року на американському телеканалі «Fox» вийшла 13 серія («Хазяїн у домі») 8 сезону популярного телесеріалу «Доктор Хаус» (House M. D.). Поміж іншого, у цій серії в помешканні Ґреґорі Хауса з’являється портрет Тараса Шевченка. Про це повідомляє портал myreport.com.ua.

Згідно з сюжетом, Хаус одружився з українкою Домінікою Петровою, щоб допомогти їй отримати «ґрін карту», а разом із тим – право на проживання й роботу в США.

Домініка родом із Кременчука. У неї є брат і три дядьки – Микола, Федір і Володимир. Також у Домініки є шкільні друзі Василь та Оксана, але з Оксаною вона не спілкується, бо та цілувалася з Павлом, який свого часу подобався Домініці. У цій серії виявляється, що Імміграційна служба США перевірятиме шлюб Хауса й Петрової, тож вони готуються до перевірки. Отак, Хаус вішає вдома портрет Тараса Шевченка зі словами: «Твоя бабця гаряченька штучка» («Your grandmother’s kind of sexy», – тут і далі український переклад цитовано за UAteam). На що Домініка йому відповідає: «That is Taras Shevchenko, the greatest Ukrainian poet» («Це Тарас Шевченко – великий український поет»). «Той, що написав «Як тебе не любити, мій Кременчук»?», – запитує у свою чергу Хаус. (В оригіналі ж він питає, чи це бува не автор «There once was a man from Kremenchuk». Фраза «there once was a man» є популярним початком традиційних англійських віршів – лімериків.)

Нагадаємо, що 13-ту серію «Доктора Хауса» з портретом Кобзаря в кадрі в день прем’єри дивилося понад 7 мільйонів американців.

Як відомо, «Доктор Хаус» із британським актором і блюзменом Г’ю Лорі в головній ролі є одним із найпопулярніших серіалів останнього десятиріччя. Серіал транслюють у багатьох країнах. Продюсери планують, що 8-й сезон буде останній.

За матеріалами myreport.com.ua.

Читайте також: Відкрито виставку до “шевченкових днів”.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики