Книжки-переможці ярмарку в Болоньї

Стали відомі книжки-переможці Міжнародного ярмарку дитячої літератури в Болоньї (The Bologna Children’s Book Fair) 2012 року.

«Таємниця д’Орбе» (Le secret d’Orbae)
Автор тексту та ілюстрацій Франсуа Плейс (François Place).
Бельгія

У своїй книзі Франсуа Плейс постає перед читачем як чудовий картограф і неперевершений оповідач. У двох паралельних історіях мандрівок – на межі між правдою й вигадкою – йому вдалося поєднати легку розповідь і вишукані ілюстрації. Мапи вигаданих країн дають змогу поринути в уявний світ, у який мандрує оповідач.

«Акробати» (Saltimbanques)
Текст Марі Десплечін (Marie Desplechin), ілюстрації Емануель Одар (Emmanuelle Houdart).
Франція

Від сюрреалістів до Федеріко Фелліні образ циркового акробата став частиною особливого «ars poetica», де краса й пластичність форм надають їм польоту справжньої фантазії. Читаючи, помічаєш, що кожна нова акробатична фігура набуває нового значення. Кожна є свого роду театральним спектаклем у собі й поза собою, кожен костюм є топографічною мапою, кожен вираз обличчя вимагає співучасті читача. За висновком журі, це направду визначна книжка, що заслуговує визнання як у плані ілюстрацій, так і в якості видання.

«Таємнича річка» (The secret river)
Текст Марджорі Кіннан Роулінґс (Marjorie Kinnan Rawlings), ілюстрації Лео і Даяни Діллон (Leo & Diane Dillon).
США

Книга однієї з найулюбленіших американських письменниць сповнена предметами й тваринами, атмосферами, квітами й будинками – і це все зображено так, що здається, буцімто природа купається у блаженному світлі. У той самий час тут немає й натяку на сентиментальні екологічні «примхи». Світ таємничої ріки не відкриває всіх своїх секретів; він може бути жорстоким і сповненим небезпек. Книга мовби хоче сказати читачеві, що в наших стосунках із природою є ще безліч таємниць.

Цього року ярмарок в італійському місті Болонья відбудеться 19–22 березня 2012 р.

За матеріалами офіційного сайту ярмарку в Болоньї.

Читайте також репортаж Юлії Стахівської з книжкового ярмарку в Болоньї (Італія): «Біла ворона» України на Bologna Fair.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики