Комікс від Братів про історію України

Брати Капранови. Фото: molod.in.ua

Письменники, видавці й шоумени Брати Капранови планують представити на 19-му Форумі видавців у Львові комікс на тему історії України.

«Нас категорично не влаштовує українська історія. Ні, не історичні події, а їх виклад та систематизація, — розповіли Брати Капранови в коментарі для «Друга читача». – Не влаштовує передусім, як читачів. Бо українська історія – це суцільна каша з фактів, імен та міфів, які неможливо зрозуміти ба навіть запам’ятати. Українська історія – це чорні діри у сотні років, прохідний двір для різних племен та народів. Українська історія – клаптикова ковдра, як хронологічно, так і географічно (…). Не влаштовує нас історія і як письменників – бо вона не має внутрішнього стрижня, інтриги та сюжету. Якби такий твір приніс нам на рецензію колега, ми би сказали: фактаж цікавий, але виклад нікуди не годиться. Це набір випадковостей, над усвідомленням якого ще треба попрацювати».

Аби не відступати у своєму викладі історії України від науковості, до роботи письменники мають намір залучити також професійних істориків та культурологів. Крім того, як наголошують Брати, у своїй роботі вони опираються на загальновідомі факти, «адже коли йдеться про комікс, все повинно лежати на поверхні, легко перевірятися і не викликати сумнівів».

Ілюструватиме комікс лідер групи «OT VINTA» Юрко Журавель.

«Сподіваємося, що спільна праця літераторів, істориків, культурологів, художників та шоуменів дозволить нам зробити якісний прорив у осмисленні та викладі української історії. Щоб вона нарешті припинила бути каменем спотикання та об’єктом суперечок. Щоб вона легко читалася, добре засвоювалася і викликала гордість за те, що ми живемо в Україні», — підсумовують Капранови.

Нагадаємо, що раніше міністр освіти Дмитро Табачник реформував навчальні плани для середньої школи. З-поміж іншого, було змінено концепцію предмету «Історія України»; замість нього було запропоновано інтегрований курс «Історія».

За матеріалами «Друга читача».

Читайте також: Брати відмовляються від «Книжки року».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики