Березневі прем’єри «Тижня актуальної п’єси»

Фото balkantravellers.com

У березні 2012 року в Києві відбудуться три прем’єри за сучасними українськими п’єсами-переможницями Міжнародного драматургічного фестивалю «Тиждень актуальної п’єси». Про це повідомляє прес-центр «Тижня актуальної п’єси».

Нагадаємо, що Другий міжнародний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» завершився обранням трьох текстів, яким було надана можливість сценічного втілення та фінансування в рамках гранту Фонду Рената Ахметова «І3». Ними стали п’єси з 1-го та 2-го «Тижнів»: «Три Ніцше» Тетяни Кіценко, «Буна» Віри Маковій і «Вбити підара» Євгена Марковського.

Читайте також: Найбільш “актуальні” п’єси України.

9 березня на театральній сцені Ґете-Інституту відбудеться прем’єра вистави «Буна. Уламки» за п’єсою Віри Маковій у постановці Аркадія Непиталюка. Актори не перевтілюються в персонажів у традиційному сенсі, а постають перед глядачами людьми, які разом із автором розповідають історію виживання маленьких людей сучасного українського села.
Вхід вільний (по запису).

24 березня Центр «Текст» презентує в Києві один із найскандальніших текстів сучасної української драматургії «Вбити підара» херсонського драматурга Євгена Марковського, режисер Андрій Май. Спектакль пройде не у традиційному театральному приміщенні, а в банному комплексі (адресу буде оголошено пізніше). Розповідь ведеться від імені героя, гомофобна відвертість якого, та найвища міра вузькодумства демонструє глядачам саме явище «обмеженості». Ця п’єса не лише талановито й жорстко написана з точки зору літератури, вона має терапевтичний вплив, діє як «щеплення» від жорстокості. Дійство триває 40 хвилин, наступні півтори години глядачі вистави, яка відбуватиметься у справжній сауні, зможуть зняти емоційне напруження після спектаклю попарившись. Із собою треба мати купальні костюми, капці та банні рушники.

Вхід: 100 грн. Кількість місць обмежена.

Іронічну інтелектуальну п’єсу Тетяни Кіценко «Три Ніцше» в постановці режисера Олександра Фоменкя глядачі зможуть побачити в театрі «Сузір’я» у квітні. Перший показ цього спектаклю відбувся в Херсоні на фестивалі «Лютий/Фєвраль». У п’єсі в сюрреалістичній манері переплітаються три історії людей одержимих ідеями Фрідріха Ніцше: актора, який грає Ніцше, водія трамвая, який вирішує прочитати всю спадщину філософа і власне – самого Ніцше. Фрідріх Ніцше збожеволів наприкінці життя; існує легенда, за якою кожен із тих необережних, які надміру захоплюються його творчістю, теж божеволіють.

Акредитація на всі вистави обов’язкова і відбувається лише на основі анонсу чи письмового завірення від видання про те, що воно опублікує огляд журналіста після вистави.

Кількість місць обмежена. З приводу акредитації та придбання квитків звертатися: mailto:t_skribka@yahoo.com

Читайте також:
Малґожата Сікорська-Міщук і Неда Неждана: Ціна драматургії: Україна і Польща.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики