Африканці на чолі з Кідруком присоромили Азарова

Кадр із відео "Азаров, ай-яй-яй!"

Письменник і мандрівник Максим Кідрук, який нещодавно повернувся з подорожі Анголою і Намібією, публічно присоромив чинного Прем’єр-міністра України Миколу Азарова, навчивши представників африканського племені хімба розмовляти українською мовою.

На відео, що його зняв Кідрук, чути, як корінні африканці, приспівуючи та пританцьовуючи, цілком по-українськи вигукують «Азаров, ай-ай-ай!», «Азаров, як тобі не соромно?» і нарешті, разом із ідейним натхненником «звернення» Максимом Кідруком запитують: «Азаров, коли ти вивчиш мову?».

За словами Максима Кідрука, задум цього відео виник у нього задовго до поїздки в Африку. «Всі ми знаємо, що наш шановний Прем’єр-міністр Микола Янович Азаров, не розмовляє українською, — розповідає письменник і мандрівник. – Чоловік прожив у країні кілька десятків років, захистив дисертацію, зробив блискучу кар’єру, але… не зміг вивчити мову цієї країни. Це дивує? Особисто мене це дратує. Одне з двох: або цей чоловік не здатен вивчити будь-яку іноземну мову через глибокі обмеження в розумовому розвитку (що викликає сумнів, зважаючи на ту посаду, яку пан Азаров нині займає), або ж цей чоловік настільки ненавидить, не сприймає, відштовхує культуру країни, яка його прийняла, що просто відмовляється вчити мову. Тож, блукаючи Африкою, я вирішив знайти яке-небудь плем’я і навчити його української. Щоби (хоч як це дивно звучить) африканці стали для нього прикладом. Після тривалих пошуків мені це вдалося – і результат перевищив усі сподівання. Відтепер чорношкірі з племені хімба в Намібії розмовляють українською. Краще за пана Азарова. Устократ краще».

Читайте також:

Максим Кідрук: «Я дуже не розумію наш народ і, особливо, молодь, яка скиглить»

Кідрук більше не пише про мандри?

Дальномрійник

Андрухович: Табачник – це загроза українській мові

У мережі з’явився «Словник епохи Януковича»

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики