Україна знову серед «Білих ворон»

"Рукавичка" творчої студії "Аграфка" й раніше здобувала престижні міжнародні нагороди

«Рукавичка» творчої майстерні «Аґрафка» (художники Романа Романишин та Андрій Лесів) і «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка потрапили до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2012». Про це повідомляє блоґ про дитячу літературу «Книженя».

«Білі ворони» (White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу. Каталог вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої й підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок – і, звісно ж, для маленьких читачів і їхніх батьків. Процес відбору проходить із-поміж 9 тис. книжок, які щорічно надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки з усього світу. Фахівці обирають кілька десятків найкращих і пишуть на них рецензії, які відтак публікуються в «Білих воронах». Згодом каталог та обрані книги бібліотека представляє на дитячому книжковому ярмарку в Болоньї, і тільки після цього «білі ворони» включаються у програми світових виставок.

Як писав раніше «ЛітАкцент», у 2011 р. до престижного каталогу «Білі ворони» ввійшла книга Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка».

Нагадаємо, що раніше український художник та ілюстратор дитячих книжок Володимир Штанко з книжкою «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя потрапив до «Почесного списку» найкращих сучасних книжок для дітей 2012 року.

Джерело: Книженя.

Читайте також:
«Рукавичка» — переможець!

Художник як співавтор

Книжки-переможці ярмарку в Болоньї

Довгий список премії «Великий Їжак»

Топ-100 дитячих книжок усіх часів

Довгий список премії Андерсена

Топ-10 дитячих книжок 2011 року

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики