Янукович обіцяє Росії другу державну? (ОНОВЛЕНО)

Віктор Янукович. Фото ukrlife.net

Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови – українську та російську. Про це заявив в ексклюзивному інтерв’ю виданню ІТАР-ТАРС президент Віктор Янукович напередодні візиту до Москви, — повідомляє «Українська правда».

«У цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлені люди, в цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному двома мовами – українською та російською», — зазначив Янукович.

Він визнав, що «були періоди часу в державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах». Однак тепер, переконаний Янукович, цієї проблеми в Україні не існує і те, що «нині пропонують люди для того, щоб нам не розпалювати це знову питання, яке виникає від виборів до виборів, потрібно це питання відрегулювати».

«Але потрібно, звичайно, обов’язково це питання відрегулювати на законодавчому рівні», — зазначив президент.

У зв’язку з цим Янукович навів як приклад світову практику: «Багато європейських країн мають двомовність, три мови державних і живуть нормально, спокійно». «Тому ми пішли цим шляхом. Тобто, використовуючи цю практику, яка є в Європі, де прийнята Хартія про мови», — підсумував президент.

Також Янукович звернув увагу на те, що у країні є райони, де розмовляють і трьома, чотирма мовах і для людей необхідно створити умови, зокрема, — викладання у школах, підручники.

Утім, нині на офіційному сайті Президента України з’явився повний текст інтерв’ю виданню ІТАР-ТАРС, у якому не йдеться про надання російській мові другої державної. Ідеться радше про статус регіональної мови, аніж державної, — пише “Корреспондент”. За даними видання, кричуща помилка, яку завважили всі українські ЗМІ, виникла через непрофесійність і незнання українських реалій агентством ІТАР-ТАРС.

Джерело: «Українська правда».

Читайте також:

Африканці на чолі з Кідруком присоромили Азарова

Андрухович: Табачник – це загроза українській мові

День рідної мови: “вітання” від Табачника

Карпа обурена діями Міносвіти

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики