Поети зроблять 2012-й роком Семенка?

Михайль Семенко. Фото: infocorn.org.ua

Авангардні поети кількох поколінь вирішили оголосити 2012 роком Михайля Семенка. У такий спосіб літератори прагнуть виправити помилку Верховної ради, яка забула про 120-річчя першого українського футуриста, ухвалюючи низку постанов щодо святкування пам’ятних дат, — повідомляє «Друг читача».

«Рік Семенка» – це назва літературних читань авангардних поетів кількох поколінь – від шістдесятих до двохтисячних, які відбудуться завтра, 27 березня, в київській книгарні «Є». Свої улюблені вірші цього поета “Розстріляного відродження” прочитають Іван Драч, Іван Малкович, Анатолій Дністровий, Олег Коцарев, Любов Якимчук, Вано Крюгер, Богдан-Олег Горобчук. Також поети поділяться власними історіями, пов’язаними з Семенком, зокрема Іван Драч розповість про те, як святкували 100-річний ювілей першого українського футуриста.

Як повідомляють організатори, планується оголошення списку заходів на 2012 рік, присвячених мистецькому авангарду загалом та Михайлю Семенку зокрема.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила низку постанов щодо відзначення ювілейних і пам’ятних дат, серед яких постанови про відзначення 100-річчя з дня народження Михайла Стельмаха, 120-річчя з дня народження Миколи Куліша. Ім’я футуриста Михайля Семенка, народженого 1892 року, розстріляного 1937 року та довгий час забороненого, у цих документах не фігурує.

Джерело: «Друг читача».

 

Читайте більше про українську сучасну поезію:

Маріанна Кіяновська, Знаки поетичних поколінь у найновішій українській поезії

Данило Ільницький, Поезія versus інтелектуалізм

Віктор Неборак, Поезія, вільна і безпритульна

А також – про наймолодшу українську поезію у статті Світлани Богдан «Коротка антологія сучасних способів говорити про Бога, або Знову ця нездарна молода поезія».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики