Премія «Левеня» змінює правила

Дитяча книжкова премія «Левеня», що її цього року вдруге вручатимуть на Львівському дитячому міжнародному фестивалі змінює правила визначення переможців. Цього року разом із експертами книжки для дітей оцінюватимуть також бібліотекарі дитячих бібліотек. Про це повідомляє президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

«Цього року Положення про премію зазнало суттєвих змін, — розповідає Олександра Коваль. – Торік переможців Премії визначали експерти – літературознавці, книгознавці, письменники, художники. Тепер ваші книжки оцінюватимуть також експерти, які відповідають за донесення книжки до дітей – бібліотекарі дитячих бібліотек. Спираючись на міжнародний досвід, ми вважаємо, що саме ця експертна група є справді безсторонньою і зацікавленою в тому, щоб були відзначені книжки, які найкраще відповідають потребам дітей різного віку, з різних соціальних груп і регіонів України. Розуміючи українську специфіку поповнення бібліотечних фондів, ми, звісно, ризикуємо, що про частину ваших видань бібліотекарі не знають. Але ми віримо в те, що, по-перше, всі вони читають анотації та рецензії, які зараз регулярно з’являються в різних джерелах, по-друге, таким чином вони отримають інформацію про ваші чудові книжки, яких поки що нема в бібліотеці. Це стимулюватиме бібліотекарів купити ці книжки».

Також оргкомітет премії та «Форум видавців» рекомендуватимуть короткі списки переможців Міністерству культури України для поповнення дитячих бібліотек.

До оргкомітету долучилося Національне агентство IBBY, яке вповноважене подавати українські дитячі книжки на різні міжнародні конкурси і на здобуття премій імені Андерсена та імені Астрід Ліндґрен.

«Цього року ми проводимо експеримент. Може виявитися, що бібліотекарі мало обізнані з вашою пропозицією і мало зацікавлені в тому, щоб ситуацію змінити, — додає Коваль. – Тоді вони не проголосують або ж результати голосування виявляться дивними. Але тоді ми з вами, принаймні, будемо точно знати, чи є бібліотеки вашими союзниками у справі донесення найкращих книжок до дітей, чи дійсно вони займаються популяризацією ваших видань і читання як такого. Якщо результат виявиться не вельми втішним, ми, керуючись отриманими результатами та вашими порадами, змінимо Положення наступного року і будемо це робити доти, доки всі зацікавлені не переконаються в тому, що Премією «Левеня» відзначені саме ті найкращі українські книжки, які найбільше потрібні дітям».

Джерело: «ЛітАкцент».

Читайте також:

Топ-100 дитячих книжок усіх часів

Топ-10 дитячих книжок 2011 року

Топ-10 англомовних дитячих письменників

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики