«Великий Їжак» назвав дев’ятку найкращих

Журі Літературної премії «Великий Їжак» — першої української недержавної премії для сучасних авторів найкращих українськомовних книг для дітей — визначилося із коротким списком премії. Про це повідомляє оргкомітет «Великого Їжака».

До списку фіналістів увійшло 14 книжок дев’яти українських авторів (подано за абеткою):

Юрій Бедрик. «Тьотя Бегемотя»
Валентин Бердт. «Мій друг Юрко Циркуль»
Василь Голобородько. «Віршів повна рукавичка»
Михайло Григорів. «Зелена квітка тиші»
Сашко Дерманський. «Чудове Чудовисько в країні жаховиськ» (2 томи)
Дзвенислава Матіяш. «Казки П’ятинки»
Олекса Росич. «Джованні Трапатоні»
Марина Павленко. Тетралогія для підлітків: «Русалонька із 7-В»
Роман Скиба. «Баламутинки»

Як писав раніше «ЛітАкцент», до довгого списку премії ввійшло 30 книжок 28 авторів.

17 березня Літературна премія “Великий Їжак” була презентована на Міжнародному книжковому ярмарку у Ляйпцигу; на зустрічі з директором Лейпцизької книжкової виставки Олівером Зіллє досягнута домовленість про те, що наступного року переможець премії поїде на Лейпцизький ярмарок-2013.

Крім того, вже найближчим часом будуть підписані договори про партнерство і співпрацю з кількома європейськими книжковими преміями, у яких є номінація “дитяча література”; відповідно, українські дитячі письменники — фіналісти премії зможуть брати участь у міжнародних літературних заходах.

З 28 березня і до 20 травня відбудуться кілька всеукраїнських письменницьких турів, у рамках яких заплановано зустрічі авторів дитячих книг (фіналістів премії) з їхніми маленькими читачами, літературні майстер-класи. Крім того, у рамках інформаційної кампанії по всій Україні відбуватимуться презентації найкращих українських дитячих книг.

Тепер організатори премії докладають усіх зусиль, щоби книги-фіналісти конкурсу потрапили до бібліотек, насамперед — у бібліотеки невеликих міст і сіл.

Оголошення лауреата та вручення премії відбудеться 25 травня  у м. Жовкві в рамках проекту “Від великого до малого”. Переможець отримає грошову винагороду в розмірі 10 тис. грн.

Нагадаємо, що Літературна премія «Великий Їжак» – перша українська незалежна недер-жавна премія для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей, незалежно від його місця проживання та місця видання книги, заснована в жовтні 2011 року.

Засновниками премії є Громадська організація «Фундація соціокультурного розвитку» та Громадська організація «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва».

Читайте також: Світло в тумані.

Читайте також: «Книжка року BBC» — «Сині води».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики