Льоса подарує свою бібліотеку рідному місту

Маріо Варґас Льоса. Фото: flickriver.com

Лауреат Нобелівської премії з літератури Маріо Варґас Льоса подарує свою бібліотеку рідному місту Арекіпа. Відомий перуанський письменник заявив про це на святкуванні свого 76-річчя, — пишуть «Новости литературы».

«Поки що не збираюся вмирати, тож моя бібліотека жива й тільки збільшуватиметься», — попередив письменник.

За словами Льоси, до бібліотеки, яку він із любов’ю збирав упродовж багатьох років, увійшли понад 30 тис. томів, що зберігаються у трьох різних домівках письменника – у Лімі, Мадриді й Парижі. Льоса вирішив подарувати свою приватну бібліотеку рідному місту на подяку за любов, що її земляки проявили до свого Нобелівського лауреата у 2010-му році. Місцева влада тоді заявила, що будинок, у якому народився Маріо Варґас Льоса, стане музеєм.

На святкуванні свого дня народження письменник розповів, що мріє про те, щоби в цьому будинку-музеї діяв камерний театр, який водночас служив би й кіноархівом. Будівництво театральної зали вже почалося, тож, можливо, до наступного дня народження Льоси його мрія здійсниться.

Джерело: «Новости литературы».

Читайте також статті про Маріо Варґаса Льосу в рубриці “Простір”: 

Ігор Оржицький, «Марйо, єдине, на що ти годишся, це писати»

Ольга Недвига, Мандрівний Льйоса.

Літературну мандрівку Дмитра Дроздовського до будинку Льоси в Лімі — Новий «бум» Льйоси, або Літературні нотатки подорожнього в Лімі.

Читайте також:

Льоса вдруге відмовився очолити Інститут Сервантеса

Скандал довкола Варгаса Льоси

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики