Гоголівський тріумф Оксани Забужко

Оксана Забужко. Фото Юлії Горобей з особистої сторінки письменниці

Оприлюднено результати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2012 рік. Головної відзнаки – за визначний внесок в українську літературу та її пропаганду за кордоном – удостоїлася Оксана Забужко, — пише «Українська літературна газета».

Крім Оксани Забужко, лауреатами премії в царині літератури у 2012 році стали поет Василь Голобородько – «за вишукане поєднання новаторства з традицією у власній творчості та неоціненний внесок у розвиток українського верлібру»; письменник і перекладач Сергій Борщевський – «за послідовну роботу зі збагачення української літератури вагомими творами зарубіжних письменників»; а також Микола Ткачук – за книгу «Наративні моделі українського письменства» й публікації останніх років у періодиці і Богдан Смоляк зі Львова – за книгу поезій «Словник мовчання».

Як писав раніше «ЛітАкцент», серед лауреатів минулих років –Віра Вовк, Василь Слапчук, Дмитро Стус, Марко Павлишин, Богдан Бойчук, Емма Андієвська, Марко Роберт Стех, Юрій Бедрик, Іван Яцканин, Петро Коробчук, Марія Ревакович, Галина Стефанова, Роман Веретельник, Петро Кралюк, Ярослав Поліщук та інші.

Міжнародну літературну премію імені Миколи Гоголя «Тріумф» засновано у 1998 році Чернігівським медіа-клубом за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій. Нині засновник цієї престижної відзнаки – ГО «Чернігівський інтелектуальний центр», а рішення ухвалює Комітет із нагородження Міжнародною літературною премією імені Миколи Гоголя «Тріумф», до якого входять відомі письменники і науковці.

Цього року до Комітету з нагородження Міжнародною літературною премією імені Миколи Гоголя «Тріумф» ввійшли: Сергій Дзюба – голова журі, Михайло Сидоржевський, Марко-Роберт Стех, Петро Кралюк, Іван Корсак.

За матеріалами УЛГ.

Читайте також:

«Благовіст» визначив переможців

«Глодоський скарб» знайшов оперний співак

Лауреати премії імені Ірини Вільде 2012

Лауреати премії ім. Олеся Гончара 2012

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики