У Google Books з’явиться конкурент

Масштаби електронної книгарні Google Books може переважити нова американська цифрова бібліотека, яка буде загальнодоступною і з’явиться за рік, у квітні 2013 року. На відміну від Google Books, творці нового проекту прагнуть подолати бар’єри авторських прав і надати читачам повний доступ до текстів, — пише OpenSpace.Ru.

Про проект, що його задумали ще в жовтні 2010-го, розповів бібліотекар Гарвардського університету проф. Роберт Дарнтон. За його словами, основне завдання бібліотеки полягає в тому, щоби зробити «культурне надбання доступним і безплатним для всіх мешканців країни, а насправді – для кожної людини у світі».

Дарнтон обіцяє, що Цифрова публічна бібліотека Америки (Digital Public Library of America, DPLA) відкриється «у квітні 2013 року і її вихідні фонди міститимуть як мінімум два мільйони книжок у поєднанні з чудовим набором особливих колекцій, сильно переважуючи за багатством будь-що доступне через Google».

Спонсором DPLA є фонд Альфреда Слоуна (Alfred P. Sloan Foundation) та фонд Аркадія (Arcadia Fund). До комітету правління входять керівники доброчинних фондів і некомерційних організацій, чиновників і директорів бібліотек.

Нині комітет правління DPLA вирішує проблему авторського права, з якою свого часу зіткнувся Google, спробувавши оцифрувати мільйони книжок для Google Book Search. Дарнтон пропонує не включати до бібліотеки видання, що побачили світ нещодавно: книжка може з’явитися в базі даних бібліотеки лише за 5-10 років по виході.

«Більшість книжок за кілька тижнів уже не продаватимуться, за кілька років їхній потенціал приносити прибуток повністю вичерпується. Ту рідкісну книжку, яка зберігає свою комерційну цінність упродовж великого проміжку часу, можна виключити з DPLA за згодою з видавцем і автором. Таким чином, бібліотека зможе переконати власників авторського права співпрацювати, аж ніяк не загрожуючи їхнім економічним інтересам», — підсумовує Дарнтон.

Джерело: OpenSpace.Ru.

Читайте також:

Разом із EX.UA закрили легальну електронну бібліотеку

Урсула Ле Гуїн проти Google Books

ЄС змінить закони про авторське право

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики