155+315 польських замків

14-15 травня видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві представлятимуть путівники відомого мандрівника і журналіста Дмитра Антонюка, присвячені польським замкам і резиденціям на території України. Презентації вже відбулись у сімох містах України: Києві, Кам’янці-Подільському, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську, Львові та Луцьку. Путівник викликав неабияке зацікавлення у непосидюх та пізнавачів рідного краю в різних куточках України, адже замки й палаци – найтаємничіша архітектура, від якої віє живим духом старовини. Вони хвилюють уяву і старанно оберігають свої таємниці, чимало з яких іще можна відкрити. Виявляється, що їх збереглося в Україні набагато більше, ніж прийнято вважати.

Більшість замків і шляхетських резиденцій звели колись на теренах України польські королі, магнати й військові діячі. У обох частинах праці Дмитра Антонюка представлено аж 470 пам’яток. І ця цифра неостаточна, оскільки автор сподівається, що, можливо, існують й інші резиденції польських родин, які він ще не відкрив.

У першій частині «155 польських замків і резиденцій в Україні» представлена історія польських родових гнізд, починаючи від часів середньовіччя і закінчуючи добою бароко; у другій «315 польських замків і резиденцій в Україні» – мова йде про польські резиденції від епохи класицизму і до 1939 року. Географічно путівник охоплює пам’ятки більшості правобережних областей України.

Описи палаців й замків містять захопливі історії життя їхніх мешканців (Ґрохольських, Собанських, Скібнєвських, Потоцьких, Сенявських Браницьких та інших родів), розповідають про метаморфози зовнішнього вигляду споруд, про цікавинки інтер’єру. Водночас автор закликає звернути увагу на ті пам’ятки, які опинились на межі зникнення, тому у книгах йдеться й про резиденції та замки, які на перший погляд вже не становлять інтересу для туристів.

Путівники також містять корисну інформацію про інфраструктуру і дороги, а також особисті враження, а, почасти, й пригоди автора, пов’язані із дослідженням архітектурного спадку поляків в Україні.

Презентації відбудуться:

14 травня о 16:00 в Житомирі за підтримки Житомирської обласної універсальної бібліотеки ім. О.Ольжича відбудеться презентація «Польські замки і резиденції в Україні» за адресою Новий бульвар, 4, конференц-зала.

15 травня о 15:00 путівники за участю автора презентуватимуть у Черкасах (Черкаська центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки).

Інформація: grani-t.com.ua.

Читайте також огляд путівників від видавництва «Грані-Т»: Подорож у провінцію.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики