Янукович: 16 млн грн гонорару — на доброчинність?

Віктор Янукович. Фото з сайту vinmaidan.org

Донецька «Друкарня “Новий світ”» виплатила Президентові України Віктору Януковичу авторську винагороду в сумі 16,4 млн грн за передані їй майнові права на вже видані книги Президента й ті, що їх буде написано в майбутньому. Про це стало відомо з податкової декларації про доходи й витрати за 2011 рік, що її було оприлюднено на офіційному сайті Президента України.

Як повідомляє газета «Сегодня», авторський гонорар за друковані й недруковані твори став у 2011 році основним доходом Віктора Януковича, оскільки, згідно з декларацією, за минулий рік Президент заробив 17 млн 362 гривень.

«Зокрема, видавництво отримало права на створені у 2005-2010 роках В.Януковичем книги «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок», «…І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити», а також на літературні твори, які у майбутньому будуть створені автором», — зазначено в декларації. За неофіційною інформацією, у найближчих планах президента — написання книги спогадів про події 2004-2005 рр. в Україні, — пише «Сегодня».

З отриманої суми авторської винагороди Віктором Януковичем до бюджету було сплачено 2,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Як повідомляє видання Gazeta.ua, згадані книги є збірниками виступів Януковича, які зазвичай безкоштовно поширюються його партією. Друкарня «Новий світ» відома тим, що замовляла друк в Австрії скандальної книги Януковича «Opportunity Ukraine», яка виявилася плагіатом та була вилучена з продажу.

У свою чергу в друкарні наполягають, нібито цей контракт їм вигідний. Про це сказав заступник гендиректора із зовнішньої економічної діяльності ТОВ «Друкарня “Новий світ”» Едуард Вакуленко, пише «Сегодня». «Нам були передані майнові права автора, у тому числі на використання творів, їх відтворення, переклад і переробку, будь-яке повторне видання українською й іноземними мовами», — сказав Вакуленко.

Утім, президент Української асоціації книговидавців і розповсюджувачів Олександр Афонін у вигідності цього контракту сумнівається: «Не знаю, якими мають бути тиражі, щоб хоча б окупити цей гонорар. Для українського ринку він безпрецедентний. У нас найбільші гонорари одержують автори підручників – 20-30 тисяч гривень». «Але політичні гонорари зовсім інші. Відомий випадок, коли фото Путіна купили за 200 тисяч євро. Думаю, тут ми також маємо справу з політичним гонораром», — додав Афонін.

Пізніше на офіційному сайті Президента з’явилася інформація, що свої авторські винагороди В. Янукович спрямує на доброчинність. «У цьому році ті кошти, які я отримав від видання деяких своїх книжок, я всі буду спрямовувати тільки на допомогу бідним людям, тим, хто хворіє, і, безумовно, перш за все, дітям», — сказав Янукович.

За матеріалами president.gov.ua, «Сегодня», Gazeta.ua.

Читайте також: Австрія – Януковичу: «З нами такого робити не можна».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики