Уже в продажу: відроджена «Сучасність»

Щойно побачив світ пробний номер втретє відродженого й оновленого часопису «Сучасність». Про це повідомляють у видавництві «Спадщина-Інтеграл», що взялося опікуватися журналом«Доля часопису «Сучасність» протягом останніх п’яти років була нелегкою, тричі журнал змушений був призупиняти свій вихід. Наразі відбулися позитивні зміни», — йдеться у повідомленні видавництва.

Як повідомляє головний редактор видання Тарас Федюк, «протягом першого півріччя наступного 2012 року вийде кілька пілотних номерів, а з другого півріччя журнал виходитиме регулярно, щомісяця. Пілотні номери плануємо надсилати нашим попереднім передплатникам безкоштовно, у рахунок боргів, які назбирались за попередній час. Як і в попередні роки структура журналу залишиться незмінною: зошит літературний та зошит культуролого-публіцистичний».

У строєному номері відродженої «Сучасності» вміщено тексти Олександра Вільчинського, Маріанни Кіяновської, Олеся Ільченка, Лесі Демської-Будзуляк та інших. За словами Тараса Федюка, у ближчих числах «Сучасності» читач побачить нові твори Оксани Забужко, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Теодозії Зарівної, Олега Солов’я, Івана Андрусяка, Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Юрія Винничука та багатьох інших відомих українських письменників.

Завтра, 25 квітня, об 11:30 в УНІАН’і відбудеться прес-конференція, присвячена виходу пілотних номерів відновленого часопису. Учасники прес-конференції, серед яких – головний редактор видання Тарас Федюк, член редакційної ради часопису Оксана Забужко й голова наглядової ради видавництва Віра Агеєва – розкажуть, яким побачать читачі оновлений журнал та з ким можна буде зустрітися на його сторінках. Також будуть презентовані пілотні номери відновленого часопису «Сучасність».

Нагадаємо, що журнал «Сучасність» — один із найстаріших та найавторитетніших українських «товстих» журналів. Часопис почав виходити 1961 року спочатку в Німеччині, потому — у США, а від січня 1992-го — в Україні. Біля витоків «Сучасності» стояли такі відомі літератори, громадські діячі, як І. Кошелівець, В. Бургард, В. Барка, В. Кубійович, І. Лисяк-Рудницький, У. Самчук, Ю. Шевельов, Б. Рубчак, Б. Бойчук, В. Вовк та ін. На сторінках журналу друкувалися заборонені в Україні твори І. Дзюби, Л. Костенко, І. Світличного, В. Стуса, І .Калинця, В. Симоненка, В.Чорновола та інших українських дисидентів.

Джерело: «ЛітАкцент».

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики