Замість «Фауста» — «Алхімік»?

Афіша до "Фауста" Ґете. Фото: mp3-slovo.ru

МОН України вирішило осучаснити шкільний курс зарубіжної літератури, виключивши з нього «Маленького принца», «Мауглі», «Айвенго», «Фауста» й «Божественну комедію», — повідомляє «Дзеркало тижня».

Міністерство освіти розробило нову програму із зарубіжної літератури для учнів 5-9-х класів, включивши туди сучасні літературні твори, у тому числі фентезі. Тепер діти будуть вивчати «Гаррі Поттера» Джоан Роулінґ та «Алхіміка» Пауло Коельо, а читати «Фауста» й «Божественну комедію» їм уже не потрібно.

Як повідомляє видання «Сегодня», з Ґете школярам запропонують лише пару віршів, а Данте вивчать по одному сонету.

Крім того, з програми виключено «Маленького принца» Сент-Екзюпері, «Мауглі» Кіплінґа, «Айвенго» Вальтера Скотта. Їхнє місце займуть «Запах думки» Роберта Шеклі, «Пісня над піснями» Шолом-Алейхема, «Чайка» Річарда Баха, «Чужий біль» Лук’яненка, «Собаче серце» Булгакова.

У міністерстві відзначають, що проект створено з метою осучаснити курс зарубіжної літератури.

Майбутні нововведення обурили частину вчителів, і вони вже написали листа міністрові освіти Дмитру Табачнику з проханням її переглянути. Автори петиції говорять, що програма не враховує вікових особливостей учнів, порушує логіку вивчення світового літературного процесу. Також їм не подобається, що визнаних класиків замінили письменниками «другого ешелону».

У МОН кажуть, що програму ще не затверджено остаточно. Як розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько, програму буде затверджено 26 квітня, проте ще буде обговорюватися з ініціативною групою вчителів.

Як писав раніше «ЛітАкцент», раніше дії Дмитра Табачника в якості міністра освіти критикували Оксана Забужко, Ірена Карпа та інші. Тоді з програми ЗНО з української літератури було вилучено твори про Голодомор.

Джерело: «Дзеркало тижня».

Читайте також: День рідної мови: “вітання” від Табачника.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики