Луганськ перетвориться на «Ворошиловград»

15-18 травня в Луганську відбудеться міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «АРТОДРОМ». Метою проекту є перетворення простору індустріального міста Луганськ на сучасний арт-об’єкт. За основу було взято роман Сергія Жадана «Ворошиловград», за який письменник у 2010 році одержав премію «Книжка року Бі-Бі-Сі». Крім іншого, в рамках фестивалю буде презентовано комікс за мотивами роману Жадана.

Також у рамках «Артодрому» відбудуться різноманітні майстер-класи (зі створення сучасних коміксів – від художників Артура Вабіка і Мартіна Сурми; з проведення перформансів і вуличних вистав – від акторки Єви Хубар і письменника Костянтина Скоркіна), граффіті-квести, літературне шоу від літературної групи «СТАН» (Олександр Сігіда, Ярослав Мінкін, Костянтин Скоркін, Олександр Хубетов, Олена Заславська та ін.), музичний супровід тощо.

Вхід на всі заходи у рамках фестивалю вільний.

Проект «АРТОДРОМ» здійснюють Літературна група «СТАН» (Луганськ, Україна) і To.pole Association (Краків, Польща) спільно з Форумом видавців (Львів, Україна) і Rita Baum Association (Вроцлав, Польща) у рамках програми культурних обмінів «TANDEM: Україна – Європейський Союз – Молдова».

За матеріалами порталу «Давление света».

Також читайте про роман «Ворошиловград»: Соціальний поворот Жадана.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики