Нова премія від «Коронації слова»

Завтра, 31 травня, відбудеться 12-та церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Традиційно лауреатів визначатимуть у п’яти номінаціях – «Романи», «Кіносценарії», «П’єси», «Пісенна лірика» і «Кращі твори для дітей».

Також уперше буде вручено перші відзнаки нової літературної премії від «Коронації слова» – «Золоті письменники України». Про це повідомили засновники Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Тетяна та Юрій Логуші, — пише УКРІНФОРМ.

«Ми відзначимо письменників України за останні 12 років – часу існування “Коронації слова”, — розповіла Тетяна Логуш. — “Золотих письменників України” ми будемо визначати, беручи за основу показники паперових накладів творів – а саме, якщо їхні наклади перевищуватимуть сто тисяч примірників. Один із критеріїв – наявність перекладів творів цих авторів українською мовою. Ми будемо спиратися на подання заявок від Спілки письменників, видавництв, громадських організацій».

За її словами, нині розробляється положення про премію, яке згодом буде оприлюднене на сайті, а нагородження планується вже на жовтень цього року.

Відзнакою нагороджуватимуть усіх українських письменників, а не лише учасників «Коронації слова». «Ми сподіваємося, що нова нагорода стимулюватиме цікавість до книжки та авторів, популяризуватиме читання, а також ще більші наклади», — зауважив Юрій Логуш.

За словами Тетяни та Юрія Логушів, на започаткування нової нагороди їх надихнула «золота авторка» «Коронації слова» Люко Дашвар, сукупний наклад творів якої перевищив сто тисяч і вже сягає двохсот тисяч примірників.

«Нову відзнаку вручатимуть на Золотих вечірках, які будуть традиційними. Ми хочемо, щоб це стало світською подією, подією інтелектуального ґламуру, де ми будемо показувати перлини української культури. Все буде у вишуканому, шляхетному форматі», — повідомила Людмила Гарарук – директор з розвитку Студії ювелірного дизайну HARARUK, що п’ятий рік є партнером конкурсу «Коронація слова».

«УКРІНФОРМ»
.

Читайте також: Переможці конкурсу “Коронація слова – 2011″.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики