Завтра у Львові читатимуть «євро-вірші»

Завтра, 7 червня, у Львові стартує проект «Євро Вірші – Euro Poems», що триватиме до 28 червня 2012 року. Проект Євро Вірші – Euro Poems відбуватиметься одночасно в чотирьох українських містах-господарях Чемпіонату Європи з футболу – Львів, Київ, Харків, Донецьк.

Поезію 24 кращих сучасних українських та польських поетів буде представлено на банерній виставці в публічному просторі міста – по вул. Університетській (парк імені Івана Франка), навпроти головного корпусу Львівського національного університету.

Також 20 червня (понеділок) о 14.00 в рамках фестивалю «ФанАРТія» на території офіційної фан-зони ЄВРО-2012 відбудуться поетичні читання українських авторів від проекту Євро Вірші.

Доробок 12 українських та 12 польських поетів українською та англійською мовою буде розташовано на станціях метрополітену Києва та Харкова, а також в міському публічному просторі Донецька і Львова. Мета проекту полягає в тому, щоб показати спільну європейську культурну спадщину українців і поляків на прикладі сучасної поезії, а також залучити нову аудиторію до відстеження літературного життя.

Вперше польська та українська поезія буде представлена багатомільйонній аудиторії українців та футбольних вболівальників з усього світу. Таким чином поезія виходить за рамки елітарної події для вузького кола зацікавлених.

У 2011 році в рамках Головування Польщі у Раді ЄС у Києві відбувся проект «Вірші в метро», де була представлена сучасна польська поезія. Проект викликав неабияке зацікавлення пересічних громадян та ажіотаж серед місцевих та всеукраїнських ЗМІ.

Успіх минулорічного проекту надихнув польську та українську сторони на повторення проекту цього року з розширеною географією і залученням максимальної кількості реципієнтів. З українського боку в проекті Євро Вірші взяли участь такі автори, як Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Остап Сливинський, Маріанна Кіяновська, Катерина Бабкіна, Гриць Семенчук та ін., з польського – Анжей Стасюк, Евгеніуш Ткачишин-Дицький, Даріуш Суска, Адам Відеман, Йоанна Мюллер та ін.

Також Euro Poems в авторському виконанні можна буде щодня почути на хвилях радіо FM-Галичина.

«ЛітАкцент».

Читайте також: Готуймося до Літературної Країни Мрій №5!

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики