Дві третини батьків не читають дітям

Фото: guardian.co.uk

Близько двох третіх батьків ніколи не читають свої дітям, таким чином вони пропускають напрочуд важливий момент у розвитку мовлення своїх малюків. Такі дані показало дослідження, проведене британським Інститутом комерційного менеджменту (ICM), а також Інститутом батьківства (Fatherhood Institute) спільно з доброчинною організацією Booktrust.

У дослідженні взяли участь понад 500 молодих батьків. Як повідомляє видання The Guardian, з’ясувалося що 64% опитаних не читали своїм дітям упродовж останніх семи місяців, а 57% взагалі не мали жодної книжки аж до того часу, поки не одержали набір безплатних книжок за буктрастівською програмою Bookstart. Три чверті батьків зізналися, що почали читати своїм дітям лише тоді, коли одержали безплатні книжки від Booktrust’у.

Керівник програми Bookstart Вів Бьорд (Viv Bird) стурбований результатами дослідження, оскільки «радісна звичка спільного читання книжок, історій, співу й декламування віршів є життєво важливим елементом у формуванні навичок грамотності, так само, як важливим є обіймати дитину». Залишати читання дітям «на потім» означає «пропустити важливий етап у розвитку мови», — вважають у Booktrust’і.

Читайте також: Школярі не сприймають друкованих текстів.

Організація Booktrust щороку дарує книжки майже 3 млн британських дітей, починаючи з 1992 року 30 млн книжок роздається за програмою Bookstart – для заохочення читання змалку. Нині організація, що фінансується урядом, переживає складні часи. Торік фінансування скоротили на 50%, цього року – на 20%.

«ЛітАкцент».

Про те, як пропагують читання в різних країнах, читайте далі:

У Росії – Читання як спорт

Якби у Толстого був Twitter…

У Польщі — Поляки закликають… не читати!

У США — Зірки шоубізу закликають дітей читати!

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики