Завершено зйомки фільму «Гобіт»

Режисер Пітер Джексон оголосив на своїй сторінці Facebook про завершення знімального процесу його фільмів про Гобіта. Зйомки картини, що вийде в прокат у двох частинах, тривали 266 днів.

Тепер режисер приступить до стадії пост-продакшну, тобто монтажу, корекції кольору, зведення звуку, комп’ютерної графіки тощо. Робота має бути об’ємна. Перший фільм «Гобіт: Неочікувана подорож» виходить на екрани в грудні цього року.

Нині знімальна група «Гобіта» святкує завершення зйомок, що тривали майже рік. На своїй сторінці Facebook Пітер Джексон написав: «Нам усе вдалося! Знімальний день № 266, і це завершення зйомок “Гобіта”. Спасибі нашим приголомшливим акторам і всій знімальній групі, що пройшли цей шлях до кінця, і всім вам за підтримку! Наступна зупинка — монтажна. А, так – і ще виставка ComicCon-2012! Ваш Пітер».

Високий рейтинг очікування цього фільму спостерігається не тільки у глядачів, а й у професіоналів кіно, які теж хочуть скоріше побачити нову картину, оскільки «Гобіт» обіцяє стати технічним проривом у кінематографі. Це перший фільм, повністю знятий у форматі HFR (коли зображення рухається зі швидкістю 48 або 60 кадрів в секунду проти традиційних 24).

У 2011 році на фестивалі-виставці CinemaCon прогресивний режисер Джеймс Кемерон переконував усіх кінематографістів переходити на технологію зйомки HFR. Кемерон і сам не збирається відставати: його «Аватар 2» і «Аватар 3» вийдуть уже в новому форматі.

Але в квітні 2012 на тому ж фестивалі було продемонстровано 10-хвилинний уривок із «Гобіта», який Джексон представляв сам. Реакція була вкрай неоднозначною: багато глядачів потім писали, що таке зображення не дуже комфортне для очей і виглядає дивно. Але Пітер Джексон відповів скептикам і заступився за нову технологію. Тепер схвильованим шанувальникам залишається тільки чекати грудня, щоб усе побачити на власні очі.

Джерело: Газета по-українськи

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики