10 цікавинок про казки і казкарів

1.    У німецькому місті Швальм, де Брати Грімм написали свою версію казки про Червону Шапочку, є пам’ятник Червоній Шапочці та Сірому Вовку. А ще тут поширена дуже цікава традиція: всі дівчата на свята носять червоні шапочки, а юнаки – маски вовків.
2.    Барон Мюнхаузен був цілком реальною історичною особою, він ще за життя прославився тим, що вигадував неймовірні історії про свої пригоди.
3.    У Діснея фільм про Русалочку завершується гучним весіллям Аріель та Еріка, натомість в оригінальній версії Аріель стрибає в море й гине, перетворившись у морську піну.
4.    Нетлінні мощі Іллі Муромця зберігаються в Дальніх печерах Києво-Печерскої Лаври. Билинний богатир був реальною людиною — до речі, середнього зросту.
5.    Джеймс Баррі створив образ Пітера Пена — хлопчика, який ніколи не подорослішає, — не просто так. Цей герой став присвятою старшому братові автора, який помер за день до свого 14-річчя, й назавжди залишився юним у пам’яті матері.
6.    В оригінальному творі «Книга джунглів» Багіра — персонаж чоловічої статі. Українські та російські перекладачі змінили Багірі стать, швидше, за все, тому, що слово «пантера» — жіночого роду.
7.    Вінні-Пух отримав першю часину свого імені від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна, сина письменника Мілна. Іграшку ж було названо в честь ведмедиці лондонського зоопарку на ім’я Вінніпег, яка потрапила туди з Канади. Друга частина — Пух — була позичена від імені лебедя знайомих сім’ї Мілнів.
8.    У часи Річарда III у графстві Чешир жив лісник Кетерлінг, який люто шкірився, коли йому вдавалося впіймати браконьєра. Кажуть, він став прототипом Чеширського кота.
9.    Існує англійська народна казка, в якій головного героя звати Джонні-пончик. Це аналог казки про Колобка. А найпоширенішим «колегою» Колобка можно вважати Пряничного (Імбирного) чоловічка зі США.
10.      Якщо взяти 200 казок Братів Грімм, можна спостерегти дивну тенденцію – жінки в них поводяться значно гірше за чоловіків.

Джерело: Новости литературы

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики