Новий світовий бестселер

Права на випуск суперхітової трилогії «П’ятдесят відтінків сірого», написаної британською письменницею Е. Л. Джеймс, продано вже більш ніж у 40 країн.

За повідомленням журналу The Bookseller, міжнародна агенція ILA, що, за дорученням британської асоціації Valerie Hoskins, розпоряджається правами на переклад романів Еріки Леонард, устигла нині продати права на три романи серії «Відтінки сірого» в 41 країну. Новоявлена письменниця з псевдонімом Е. Л. Джеймс, яка примудрилася перетворити у світовий супербестселер власний мережевий фанфік (різновид творчості прихильників комерційних творів мистецтва (не обов’язково аніме і мангі) — літературний твір (або комікс), що використовує ідеї сюжету і персонажів із оригінального твору. Це і “продовження”, і пародії, і “альтернативні світи”, і багато іншого) за «Вампірською сагою» Стефані Майєр, тепер визнана ще й засновником нового «еротичного тренду» на книжковому ринку.

Більшість видавців, що придбали права, планують вивести романи на ринок до кінця цього року. В семи країнах – Іспанії, Італії, Німеччині, Португалії, Данії, Румунії та Сербії – книги вже були в продажу, та ще й із чималим успіхом: німецьке видавництво Goldmann додруковує перший том трилогії «П’ятдесят відтінків сірого» уже вшосте, а видавництво Mondadori в Італії, керуючись попитом, надрукувало вже 1,39 млн примірників трьох романів.

Показники продажів «П’ятдесяти відтінків» у США та Великобританії, до речі, зберігають свою динаміку впродовж усього літа. За останніми даними, американські читачі всього за півтора місяця від попереднього рекорду (планки в 10 млн копій) встигли придбати ще 9,4 млн примірників – у друкованиому й цифровому форматах. Продажі м’якої обкладинки в Британії уже перевищили 1 млн копій, а всього на ринках англомовних країн читачі придбали 31 млн примірників.

Джерело: pro-books.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики