«Галас і шаленство» в кольорі

Британське видавництво «The Folio Society» видало багатоколірне видання роману Вільяма Фолкнера «Галас і шаленство» (The Sound and the Fury). Свого часу сам Фолкнер хотів, щоб ця книга вийшла в такому вигляді.

Нове оригінальне видання «Галасу і шаленства» видано тиражем у 1480 примірників. Сам Вільям Фолкнер вважав «Галас і шаленство» (1929) своїм найкращим романом. До того ж, це один із найскладніших для сприйняття текстів письменника. Книга складається зчотирьох частин, написаних різними персонажами. Автор не просто показує одні й ті самі події з різних кутів зору, а й часто повертається в минуле. Оповідь у романі розвивається непослідовно. З одного боку, оповідь ведеться від кількох персонажів, з іншого — постійно порушується часова послідовність подій – автор перестрибує з теперішнього часу в минулий, описуючи ті самі епізоди з різних поглядів.

Особливо важко читати першу частину роману, де оповідь ведеться від імені недоумкуватого Бенджі Компсона. Вільям Фолкнер хотів, щоб її було надруковано чорнилом різного кольору, що виокремлюватиме різні часові пласти. Автор вважав, що такий прийом значно полегшить читання. Але перший видавець замість кольору використав курсив. При підготовці нового видання літератузнавці детально вивчили «Галас і шаленство». У першій частині вони виявили 14 часових пластів між 1900 і 1929 роками. Тому при друці вирішили вивикористати 14 кольорів: одна часина тексту вийшла синьою, інша — зеленою тощо.

Видавництво «The Folio Society» пропонувало надрукувати в кольорі весь роман, проте дослідники Фолкнера були проти. Річ у тім, що навіть вони не змогли визначити час дії в деяких епізодах!

Джерело: Новости литератури

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики