По одній книжці для українця… на рік


В Україні почали випускати менше книжок. У середньому кількість книг щороку знижується на 10% і вже досягла найнижчого показника в Європі — одна книжка на людину в рік.

Про зниження темпів випуску книг повідомив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. Якщо в 2008 році було надруковано 58 млн екземплярів книг, то в 2009-му — 49 млн, у 2010-му — 45 млн, у 2011-му — 47 млн, пише КоммерсантЪ-Украина.

«У 2012 році кількість українських книг на внутрішньому ринку зменшилася на 15 % порівняно з 2011-м. Нині в Україні видається одна книжка на рік на людину, натомість у Росії — п’ять книг, в Бєларусі — 4,5, у країнах ЄС — 7. Показник менш як 2,5 примірники на людину в рік вважається нижньою межею, подолання якого негативно позначається на інтелектуальному рівні населення», – заявив Афонін.

У видавництвах підтверджують такі дані. Зокрема, виконавчий директор видавництва «Кальварія» Юрій Сокирка заявив, що як мінімум у 2-3 рази знизився друк не тільки україномовних книг, а й узагалі творів українських письменників. «Порівняно з 2008 роком обсяг тиражів упав на 50 %, ми щороку фіксуємо зниження продажів», — повідомив він газеті.

Сокирка пояснив, що попит на українську літературу існує, однак негативна динаміка друкарства пояснюється відсутністю держпрограми, що підтримує видання книг і фінансування бібліотек: «Подібні програми існують у Польщі, Росії, і тільки в Україні вітчизняного книговидавця ігнорують».

Раніше прем’єр міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів готовий надати додаткові податкові пільги для українського книговидавництва.

«Ми готові надати будь-які податкові пільги», – сказав Азаров. Крім того, прем’єр поскаржився на те, що сучасне суспільство читає значно менше, ніж раніше. У зв’язку з цим Азаров упевнений, що необхідно також зайнятися пропагандою читання.

Джерело: newsru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики