Новий біограф Філіпа Рота

В американського письменника Філіпа Рота з’явився новий біограф. Як повідомляє видання The New York Times, біографію лауреата Пулітцерівської премії напише письменник Блейк Бейлі (Blake Bailey), який раніше створив життєписи американських романістві Річарда Йетса і Джона Чівера.

Бейлі розповів, що він заключив із Ротом контракт на необмежений доступ до його архівів і листування. Біограф також повідомив, що вже зробив кілька інтерв’ю з автором трилогії про Девіда Кіпіша. Бейли вважає, що йому знадобиться від 8 до 10 років на написання біографії Філіпа Рота.

Як відзначає видання, Бейлі – не перший, хто взявся за створення життєпису Рота. У 2004 р. письменник заключив контракт із біографом Росом Міллером, професором Університету Коннектикута й племінником драматурга Артура Міллера. Проте 2009 р. за згодою сторін договір було розірвано.

Філіп Рот, володар багатьох літературних нагород, зокрема Національної книжкової премії США, написав 26 романів, кілька з яких мають автобіографічні риси, і дві книги мемуарів. Рот написав такі романи, як “Моя чоловіча правда”, “Випадок Портного”, “Людське тавро” і “Змова проти Америки”, що став бестселером.

Джерело: lenta.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики