Фрагмент папірусу зі згадкою про «дружину Христа»


Фрагмент древнього коптського рукопису з нібито виголошеними Ісусом Христом словами “моя дружина” і згадкою про жінку-апостола був представлений у вівторок у США, повідомляється на сайті газети New York Times.

Професор школи теології Гарвардського університету (США) Керін Кінг (Karen L.King) у вівторок представила фрагмент папірусу з вісьма рядками ранньохристиянського псалму, серед яких приписані Христу слова “моя дружина”.

“Ісус сказав їм: моя дружина” і “Вона буде здатна стати моїм учнем”, свідчить наведений виданням англійський переклад найбільш важливих уривків.

Згідно християнським джерелам, Ісус обрав спочатку 12 найближчих учнів-апостолів, а потім ще 70 менш наближених, яких також називають апостолами. Апостол Павло повідомляє, що на момент розп’яття у Христа було більше 500 послідовників.

Багато ранніх християнських текстів було записано на папірусах коптами – єгипетськими християнами. Походження сенсаційного фрагмента та ім’я його власника не розголошуються. Перші оцінки експертів допускають, що це справжній історичний документ.

Марія Магдалина, згідно євангельським текстам, була найбільш відданою послідовницею Христа, слідувала за ним, була присутня при розп’ятті і була свідком його воскресіння. Православ’я вважало її виключно мироносицею, яку вилікувано від семи бісів і яка фігурує лише в декількох євангельських епізодах, а в традиції католицької церкви довгий час було прийнято ототожнювати з нею блудницю, що кається, і Марію з Віфанії.

Джерело: Освітній портал

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики