Музей книги претендує на десятимільйонний грант


Ще наприкінці літа стало відомо, що Музей книги і друкарства  України увійшов у шорт-ліст проекту «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». За рішенням експертної ради, із 25 зареєстрованих на розгляд музейних пропозицій було відібрано 5 претендентів на основний грант у розмірі 10 млн. грн. Цей грант буде спрямовано на модернізацію музею-переможця, оновлення підходів та методів його роботи, формування власного бачення розвитку впродовж наступних 3 років.

Проект, із яким виступив “філологічний” конкурсант, називається «Минуле і сучасність в просторі Музею книги і друкарства  України». Інші чотири музеї, котрих журі конкурсу вважає перспективними, це: Державний природознавчий музей НАНУ у Львові, Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. І. Яворницького, Донецький обласний краєзнавчий музей та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

Одержувача гранту обирає спеціально призначена Експертна рада, що засідає у двох колах. Друге коло, у складі 2 іноземних та 3 українських експертів, обере трьох переможців. Окрім головного призера, 2 музеї отримають гранти на суму до 250 тис. грн. кожен на реалізацію окремих компонентів проекту. Остаточне рішення ради буде оголошено 2 листопада 2012 року.

Музей книги і друкарства України розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври — будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно понад 300 років, з початку ХVІІ до початку XX століття. Експозиція висвітлює історію української книги та книжкової справи від Київської Русі і до наших днів. У двох залах Музею періодично виставляють художні, книжково-ілюстративні та фотографічні колекції, проводять культурні заходи для дорослих та дітей, читають тематичні лекції. Музей здійснює наукові дослідження та опрацювання експонатів, бере участь у наукових конференціях та публікує фахові матеріали.

Офіційний сайт музею — тут.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики