Керуак в українському прокаті

Кадр із фільму «В дорозі»

Уперше за 60 років екранізовано роман Керуака “В дорозі”. В український прокат стрічка виходить 4 жовтня. Зрежисерував фільм бразилець Уолтер Саллес. Йому знадобилося 6 років, 100 тисяч кілометрів подорожей і 2,5 години на фільм.

“Ви, хлопці, кудись їдете чи просто їдете? – Ми не зрозуміли питання, але це було до чорта, хороше питання”. Джек Керуак написав роман за три тижні на суцільному паперовому рулоні в 36 метри. Це був творчий спазм. Як безкінечна артерія, в яку письменник влив філософію бітників. Їхню історію юнацьких пошуків та пристрастей, бензедріну, експериментів з сексом, джазом та життям на противагу рутині комфорту і сімейних стосунків.

Але роман важко перекласти для кіно, бо він не має впорядкованого сюжету. Тому так багато закадрового тексту – цитат з книги. Об’єднує всі епізоди фільму сірий асфальт дороги та письменник Сел Парадайз (прототип самого Керуака). Сам Джек Керуак також хотів екранізувати роман ще в 1957-му році і звав на роль Діна Марлона Брандо, але нічого не вийшло.

http://youtu.be/zGWzd9uJOBw

Джерело: Gazeta.ua“>Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики