Презентація останніх томів з нової серії «Літопису УПА»

upaКнигарня «Є» запрошує на презентацію16-20 томів з нової серії «Літопису УПА». Зустріч відбудеться 19 березня.

Початок — о 18:00

Видавництво «Літопис УПА» заснували в 1973 році колишні вояки УПА, які в результаті Великого рейду 1947-49 рр. опинилися в Західній Європі, а опісля в Північній Америці. Перша серія – Основна – налічує 50 томів та базується на дoкументах, що їх рейдуючі частини і спецкур’єри переправили з України на Захід. Друга, Нова серія (започаткована в 1995 р.), нараховує 21 том, інші перебувають на різних стадіях підготовки. Вона охоплює документи з архівів (ЦДАГОУ, ЦДАВОУ, СБУ, обласних Західної України). Третя серія Бібліотека (заснована у 2000 р.) видає дослідження та спогади. Для ширшого загалу та пополяризації визвольної боротьби започатковано четверту серію “Події і Люди”, в якій опубліковано 23 книги. Загалом у видавництві вийшло 106 книг.

До 16-го тому «Волинь і Полісся у невідомій епістолярній спадщині ОУН і УПА. 1944—1954 рр.» включено 281 діловий лист, а також низку фрагментів, розсекречених Службою безпеки України в 2009—2011 роках. Уперше в історіографії оприлюднюються невідомі листи Романа Шухевича, Василя Кука, Петра Федуна, Дмитра Клячківського та багатьох інших ключових фігур ОУН і УПА. Упорядники книги: к.і.н. Володимир Ковальчук, к.і.н. Валерій Огороднік.

Назва 17-го тому — «Осип Дяків-«Горновий. Документи і матеріали». Книга включає творчу спадщину та листування цього провідного публіциста України 1940-х років, члена Проводу ОУН та керівництва Української Головної Визвольної Ради. Упорядник книги: Володимир Мороз.

18-й том — «Діяльність ОУН та УПА на території Центрально-східної та Південної України». До збірника увійшли нещодавно розсекречені Службою безпеки України документи та матеріали українського резистансу про діяльність українських повстанців у Великій Україні в 1942—1952 роках. Упорядники книги: к.і.н. Олександр Пагіря, Володимир Іванченко.

В 19-му томі «Підпілля ОУН на Буковині. 1943—1951. Документи і матеріали» опубліковані невідомі раніше інструкції, звітно-інформаційні документи оунівських структур Буковини, документи Служби безпеки а також документи радянських органів державної безпеки, що вели боротьбу з українським визвольним рухом. Упорядник книги: Дмитро Проданик.

20-й том «Воєнна округа УПА «Лисоня». 1943 — 1952. Документи і матеріали» містить документи і матеріали військового штабу та окремих підрозділів військової округи УПА «Лисоня», як також звітно-інформаційні документи структур ОУН, що висвітлюють український визвольний рух на території Тернопільщини. Упорядник книги:Сергій Волянюк.

Учасники: Володимир Ковальчук, Володимир Мороз, Володимир Іванченко та Олександр Пагіря.

***

Адреса книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Лисенка, 3,
м. «Золоті Ворота»

Вхід вільний.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики