«Книжкова» будівля у Росії (фото)

Тюменська арт-група «Цвет города» («Колір міста») розфарбувало непримітну будівлю у місцевому шкільному дворі.
Дмітрій Зєлєнін, учасник групи, розповідає, що ідея перефарбувати будівлю виникла з потреби два роки водити своїх дітей до школи, щоразу минаючи сіру дім. На його тлі проходили всі шкільні урочистості. Стос книг і написи на “корінцях” виникли невипадково – взоруючись на європейський стріт-арт Зєлєнін хотів створити щось примітне і переконливе для Тюмені. Відправною точкою стала цитата з «Вибраних місць із листування з друзями» Гоголя – «Треба любити Росію». Також на стіні будинку згадані Лев Толстой, Алєксандр Ґрін, Пушкін, Шекспір та дитячий письменник Владіслав Крапівін.


Втілювала задумане команда з п’яти художників. Робіт такого масштабу (200 кв метрів) ніхто з них ще не робив, як і не збирав риштування і не малював на висоті 7,5 метрів. Все опанували в процесі, розповідає adme.ru.


До слова, це не єдина будівля в світі, стилізована під книжкову полицю. Найвідоміша зі світових – громадська бібліотека у Канзас-сіті, з чималим (24 восьмиметрових книги) переліком світової класики.

Але є ще й бібліотека у Кардіфі, столиці Вельсу у Великобританії. Там честь прикрашати периметр бібліотеки належить багатьом масовим письменникам

В Україні бібліофілію з архітектурою поки ніхто не поєднував. Є нагода стати першим.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики