Виходить антологія оповідань зі світу «Відьмака»

Низка знаних російських та українських фантастів доклалася до випуску першої збірки оповідань, дія котрих відбувається у світі «Відьмака», створеному Анджеєм Сапковським. Серед авторів – знані імена: Марія Ґаліна, Міхаіл Успєнскій, Олександр Золотько, Володимир Аренев, Лєонід Кудрявцев. Це перший триб’ют авторові міжнародно визнаної саґи.

За словами співукладача антології Войтека Седенка «Історії дуже різні, але все – однаково високого рівня. Більшість залучає персонажів саґи, але є й ті, що обходяться без них, а в одній персонажем виступає сам пан Анджей. Всі ці тексти трохи ностальгічні, трохи поетизовані, але пройняті і дією, і гумором, як зазвичай і буває у прозі Сапковського».

«Літакцент» взяв коментар з цієї нагоди в учасника антології Володимира Аренева:

«Власне, історія дуже проста: у лютому мій добрий знайомий, перекладач і літературний критик Павло Лауданський, запропонував написати оповідання для цієї антології. Я поцікавився, чи схвалює ідею такої книжки сам Анджей, — бо, зрештою, це його світ і його герої, — виявилося, що схвалює. Ну а далі було найпростіше і водночас найскладніше: написати історію «в традиції», але все-таки не скотитися до банального дублювання. Я одразу знав, що в тексті не буде жодного з героїв Сапковського, це був момент принциповий. В результаті оповідання не вийшло — а вийшла чимала повість про піратів, переслідування та пам’ять.»

Книга має вийти у видавництві «Solaris» наприкінці цього року. Укладачі антології вже ведуть перемовини стосовно видання її російською та українською.

Українською в Сапковського вийшла «Гуситська трилогія» в перекладі Андрія Поритка (2006-7 рр), видавництво «Зелений Пес».

Розмови про переклад «Відьмака» українською ведуться давно і поки до книжкової публікації не привели. Відомо, що вже кілька років права на видання перекладу має вінницьке видавництво «Теза», підтвердилася інформація про готовий перший том у перекладі Олени Кислої, але, попри обіцяне два роки тому, нічого не опубліковано і досі. Директор «Тези» у коментарі для «Літакценту» підтвердив, що виданню – бути, але не зміг уточнити коли саме: «Фентезі українською ще не знайшло значної кількості прихильників, тож зараз ми випустили кілька інших книжок цього жанру і чекаємо на реакцію. “Відьмака” очікувати треба, але чи буде це в січні, чи в квітні наступного року – не можу сказати».

В час, коли українські прихильники читали російський переклад чи польський ориґінал і чекають на переклад своєю мовою, шанувальники Сапковського з англомовних країн втомилися чекати на видання наступних томів після перших двох перекладених англійською, і взялися за любительські переклади сумнівної якості і леґальності.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики