Вручено Гонкурівську премію

Жером Феррарі. Фото Jean-Pierre Belzit

Лауреатом Гонкурівської премії 2012 року став письменник Жером Феррарі (Jerome Ferrari), повідомляє lenta.ru. Престижну французьку літературну нагороду було вручено йому 7 листопада (авторитетне журі оголосило переможця о 13:45 за київським часом в паризькому ресторані Drouant) за роман «Проповідь про падіння Риму».
Нагадаємо, за перемогу та можливість надрукувати 400 тис. примірників своєї творчості борються чотири претенденти: сучасний французький письменник, лауреат премії “Феміна” Патрік Девіль з романом “Чума і холера”, французький автор Жеромі Феррарі з твором “Слово про падіння Рима”, французький автор в’єтнамського походження Лінда Ле з романом “Накат” та молодий літератор з Швейцарії Жоель Дікер з твором “Правда про справу Гаррі Кебера”

Жером Феррарі народився в 1968 році. Нині він викладає філософію у французькому ліцеї Абу-Дабі. Його суперниками в боротьбі за премію були Жоель Дікер (“Правда про справу Гаррі Кебер”), Патрік Девіль (“Чума і холера”) і Лінда Ле (“На глибині”).

Гонурівську премію вручають із 1903 року; її розмір зазвичай чисто символічний (нині – 10 євро), проте нагороджений роман неминуче стає бестселером. За рік до Феррарі лауреатом став Алексіс Женні.

За традицією в один день із престижних літературних премій, у Франції вручають й іншу – премію, Ренодо, яка багато в чому і доповнює, і пародіює Гонкурівську. У 2012 році її лауреатом стала уродженка Руанди Схоластик Мукасонга за роман “Діва Марія Нільська”.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики