11 миттєвостей життя Астрід Ліндґрен (ФОТО)

Сьогодні, 14 листопада 2012 року, світ святкує 105 років від дня народження Астрід Ліндґрен. Пропонуємо вашій увазі 11 фотографій із різних етапів життя улюбленої авторки дітей і дорослих в усьому світі. Знімки взято з сайту astridlindgren.se/en.

1. Важливе джерело натхнення для Астрід – родинне життя її дитинства, особливо батьки, Самуель Авґуст Ерікссон (1875 – 1969) і Ханна Йонссон (1879 – 1961). Вони побралися у 1905 році, й через два роки народилася Астрід. Її книжка “Samuel August från Sevedstorp och Hanna i Hult” – історія її батьків, яку шведи у 1999 році назвали “любовною історією століття”.

 

2. На уроці німецької у школі Віммербю. Астрід тягне руцю вгору.

3. У 1924 році подрузі Астрід Анні-Марії виповнилося 17. Подружки прийшли до неї, вбрані як хлопці-залицяльники. Астрід – крайня справа.

4. 1926 року Астрід народила першу дитину – Ларса. Жити з його татом, старшим за неї на 30 років, вона не захотіла. Хлопчик народився в Копенгагені, в єдиній скандинавській лікарні, де не потрібно було називати імені батька. Перші три роки Ларс провів у прийомній родині, поки його мама заробляла на життя у Стокгольмі. Ще рік хлопчик прожив із дідусем та бабусею, а тоді Астрід забрала сина у Стокгольм. Ларс виріс і став інженером. Він має трьох дітей – двоє синів і одну доньку.

5. Із чоловіком, Стюре Ліндґреном. Серед спільних зацікавлень – любов до книжок.

6. Дочка Астрід і Стюре Карін народилася в травні 1934 року. Саме вона придумала ім’я Пеппі Довгапанчоха, коли, хворіючи, випрошувала у мами чергову казку.

7. За робочим столом.

8. На роль Пеппі Довгапанчохи претендувало близько 8 тисяч дівчаток, яка врешті дісталася Інґер Нільссон. Астрід була присутня на зйомках кілька разів, але здебільшого допомагала в телефонному режимі: радила, що поміняти чи доповнити, додавала репліки тощо.

9. Астрід завзято протестувала проти будь-якого насильства. Вдалий знімок як ілюстрація до статті “Зупинимо скінхедів!”

10. У 1986 році Астрід здобула премію Шведського товариства захисту тварин – “Любитель тварин року”.

11. Навіть у поважному віці Астрід залишалася товариською та привітною й ставилася до всього з добрим гумором.

 

Читайте також інтерв’ю з донькою письменниці Карін Німан.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики