Хто здобуде Bad Sex in Fiction Award 2012?

Оголошено номінантів на щорічну премію Bad Sex in Fiction Award 2012, яку вручають за найгірший опис сексу в літературі.

У шорт-лист премії британського журналу Literary Review потрапили вісім творів. Одним із них став роман “Назад до крові” (“Back to Blood”) класика американської літератури Тома Вулфа.

Журі відзначило, що в його четвертому романі, який зачіпає теми еміграції, злочинності, сексу, сім’ї, трапляються, наприклад, такі метафори щодо героїні, яка відчуває збудження: “Потік в її стегнах змивав мораль” . Або подібні сцени: “Магдалена була в напівдрімоті після пробудження. Щось гладило її”.

Варто зазначити, що Вулф уже отримував антипремію Bad Sex in Fiction Award – в 2004 році за роман “Я – Шарлотта Сіммонс”.

Всупереч очікуванням, у фінал не потрапили Джоан Роулінґ із книжкою “Вільне місце” і “50 відтінків сірого” Е.Л. Джеймс, повідомляє The Guardian.

За словами журі, точилися бурхливі дискусії про книжку Роулінґ, проте в підсумку експерти журналу дійшли висновку, що, незважаючи на кілька нудотних моментів, роман не відповідає критеріям премії. А от “50 відтінків сірого” журі відкинуло як відверту порнографію – за правилами Literary Review, премія не присуджується еротичним романам.

Лауреата Bad Sex in Fiction Award 2012 назвуть 4 грудня.

Читайте також: Переможець Bad Sex in Fiction Award 2011

Оксана Щур. Еротика для жінок, або 50 відтінків любові

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики