Серед найвпливовіших жінок – Матіос, Костенко і Забужко

Письменниці Оксана Забужко, Марія Матіос та Ліна Костенко потрапили до сотні “Найвпливовіших жінок України” – щорічного рейтингу від журналу “Фокус”.

Сьомий рік поспіль перше місце посідає Юлія Тимошенко. У першій п’ятірці також Ірина Акімова, Олена Пінчук, Тетяна Бахтєєва та Раїса Богатирьова. Оглядачі звертають увагу на те, що цього року на розстановку сил найвпливовіших жінок України вплинули парламентські вибори. Із 17 нових учасниць рейтингу третина – новообрані депутати.

Певно, цим і пояснюється 34-те місце Марії Матіос – новообраного народного депутата від партії “УДАР”. Матіос, таким чином, випередила Ліну Костенко (60-те місце) й Оксану Забужко (68-ме місце).

Як і раніше, учасниць рейтингу оцінювали впливові чоловіки країни, які мали обрати 100 найвпливовіших пані у політиці, бізнесі, науці, спорті, шоу-бізнесі та медіа-середовищі.

Експерти оцінювали жінок за п’ятьма критеріями: близькість до ухвалення державних рішень, бізнес-вплив, вплив на громадську думку, особиста популярність і родинні зв’язки, надаючи їм місця від 1 до 100.

За матеріалами Фокус.ua і Радіо Свобода

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики