“По Рождеству 2013” у Львові

26 січня о 19.00 у львівському будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) відбудеться десятий щорічний проект «По Рождеству 2013». Організатором є Львівський муніципальний театральний художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос». У рамках проекту відбудеться дійство «Світоявлення. Давні духовні наспіви Різдва – Богоявління».

«По Рождеству» – це щорічна подія, новаторський мистецький проект, який у різних формах втілює традиційне українське Свято: Різдво – Новий Рік – Водохреща. Тканина проекту зіткана з найдавніших традиційних співів Свята – колядок, щедрівок, давніх духовних наспівів. Проект започаткував Мистецький центр «Майстерня пісні» (художній керівник Наталія Половинка) у 2004 році, втретє організатором проекту виступає Театральний центр «Слово і голос». За минулі роки до участі в проекті долучилися відомі художні організації України та світу: оркестр «INSO» (Швеція, Україна), «Sсhola Teatru Wegajty» (Польща), квартет «Classic Мodern», хорова капела «Дударик», «Дударик Forever», Львівський «Музей ідей», національний музей ім. А. Шептицького у Львові, Мистецьке обєднання «Дзиґа», всесвітньовідомий перкусіоніст Клаус Кугель (Німеччина) та славні традиційні музиканти з Карпат Федір Копчук та Юрій Тафійчук. «По Рождеству» кожного року збирає, оновлює, зцілює і несе зміст Різдва – його духовну вість.

Проект «По Рождеству 2013» побудований на давніх духовних наспівах Різдва та Богоявління. Збірку наспівів із рукописних Ірмолоїв 16 ст. з бібліотеки Стефаника у Львові уклав спільно з «Майстернею Пісні» ієромонах Лука (Михайлович).

«Світоявлення. Давні духовні наспіви Різдва – Богоявління». Змістом цьогорічного дійства є Світло Свята, яке випромінюють давні тексти різдвяних і богоявлінських стихир, кондаків, тропарів. Мову цих святочних молитов наших предків ми ще пам’ятаємо як далекий відзвук власного голосу. Ці вічно юні тексти вмивають наш слух і зір, повертають серцю його радісну співочу мову, будять у нас подив і захват перед новонародженим Словом.

Виконавці:
Наталія Половинка
Назар Романюк
Юлія Цвях
Мирослава Рачинська

Художній керівник Театрального центру «Слово і голос» –
Лауреат національної премії ім. Т. Шевченка
Наталія Половинка

Організатори: театральний центр «Слово і голос» та Львівська міська рада. Квитки – в касі органного залу.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики