Електронні книжки відходять у минуле?

За словами експертів, найближчим часом планшетні комп’ютери витіснять рідери.

Продажі пристроїв для читання електронних книжок цьогоріч можуть знизитися вперше за історію таких пристроїв. І, хоча вони залишаються одним із найбільш популярних подарунків, аналітики вже говорять про початок кінця галузі, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ, посилаючись на The Financial Times. Одна з причин очікуваного швидкого скорочення продажів електронних книжок у найближчому майбутньому – зниження вартості і ваги планшетних комп’ютерів при збільшенні часу роботи від акумулятора. Крім того, планшетники – багатофункціональні пристрої.

“Планшетники ставатимуть дешевшими, екрани – кращими, життя батарей істотно збільшиться”, – впевнений аналітик дослідницької фірми Forrester Джеймс МакКіві. За його словами, через стрімке падіння цін на рідери Amazon, можливо, почне роздавати деякі безплатно, аби зберегти відносини з клієнтами. До речі, Amazon ніколи не публікував статистики продажів своїх електронних книжок Kindle. Але, за даними IHS iSuppli, світові поставки електронних книжок зросли від приблизно 1 млн. пристроїв у 2008 році до 10 млн. у 2010 році. Минулого року цей показник досяг максимуму – 23 млн. При цьому поставки планшетника вже тоді превалювали – 67 млн. пристроїв.

За оцінкою компанії, в 2012 році продажі електронних книжок впали на 36% – до 15 млн. штук, а до 2016 року вони скоротяться до 7 млн. пристроїв. “Ми прагнемо до консолідації різних функцій в одному пристрої, такому як планшет. Це найбільш значущий тренд у споживчій електроніці на даний момент”, – упевнений аналітик IHS Джордан Селбурн. За його словами, рідери зможуть проявити себе лише у сфері освіти, а також на ринках країн, що розвиваються. Приміром, у Східній Європі та Росії ринок електронних книжок і досі потужний.

Читайте також: Електронні книжки популярніші за друковані?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики