Премію Т.С. Еліота вперше виборола поетка зі США

Американка Шерон Олдс (Sharon Olds) отримала літературну премію Томаса Стернза Еліота за збірку віршів “Стрибок оленя”. Вона стала першою поеткою зі США, яка здобула цей приз, повідомляє Lenta.ru з посиланням на BBC News.

У “Стрибок оленя” увійшли вірші, присвячені розлученню Олдс з її чоловіком. Члени журі на чолі з шотландською поеткою Керол Енн Даффі назвали збірку “приголомшливою книжкою про красу і мужність”. Нагороду, яка становить 15 тисяч фунтів стерлінгів, американці вручили у лондонському музеї “Зібрання Воллеса”.

Премію заснувало Товариство поетичної книжки, яке створив англо-американський поет Т. С. Еліот. Її вручають із 1993 року за найкращий збірник нових віршів, опублікований у Великобританії або Ірландії. Цього року в шорт-ліст увійшло десять поетів. Усі лауреати отримали винагороду – тисячу фунтів стерлінгів.

Шерон Олдс, яка народилася в Сан-Франциско в 1942 році, раніше двічі номінувалася на премію Еліота. Її перша збірка віршів під назвою “Слово Сатани” вийшла в 1980-му році. Відтоді Олдс написала ще 11 книжок. Поетка викладає письменницьку майстерність у Нью-Йоркському університеті.

Нагадаємо імена лауреатів попередніх років – ними стали Джон Бернсайд, Дерек Волкотт і Філіп Ґросс.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики