McDonald’s планує продати британським дітям 15 млн. книжок

У Великобританії стартував розширений варіант кампанії з підтримки грамотності й читання, організований відомою мережею ресторанів швидкого харчування у партнерстві з місцевими видавцями.

Як повідомляє pro-books.ru з посиланням на журнал The Bookseller, «пілотна» ініціатива McDonald’s річної давності, коли у Великобританії до популярного дитячого обіду Happy Meal замість іграшок стали додавати книжки Майкла Морпурго, отримала продовження. Після проведених мережею опитувань з’ясувалося, що дев’ять із десяти батьків схвалюють цей крок, і в січні 2013-го стартувала вже повноцінна довгострокова кампанія, яка триватиме до кінця наступного року. На коробках з обідами з’явиться наклейка Happy Readers, яка означає, що в комплекті з їжею іде книжка ціною 1 фунт. Упродовж перших п’ятьох тижнів кампанії це буде продукція видавництва DK Books, барвисті книжки популярної серії «Дивовижний світ». Надалі до процесу долучаться й інші представники британського видавничого ринку; подробиць про своїх майбутніх партнерів із цієї сфери McDonald’s поки не розголошує.

Зате відомо, що новій кампанії, як і «пілотному» проектові, надав підтримку Національний фонд грамотності Великобританії (National Literacy Trust). На думку його керівника Джонатана Дугласа (Jonathan Douglas), програми на кшталт Happy Readers надзвичайно важливі, оскільки завдяки їм дедалі більше книжок потрапляє до дітей – причому по всій країні, якщо врахувати географічний розмах McDonald’s. Згідно з даними свіжого дослідження фонду, тільки половина дітей у Британії по-справжньому люблять читання, а у кожної третьої дитини немає своїх книжок.

Віце-президент McDonald’s із маркетингу Алістер Макроу (Alistair Macrow) також переконаний у тому, що масштаб кампанії зіграє свою роль, і в підсумку мільйони батьків і дітей насолоджуватимуться читанням. Загалом до кінця 2014 року мережа розраховує поширити в рамках програми Happy Readers понад 15 мільйонів книжок.

Читайте також: Кожен сьомий британський підліток не бував у книгарні

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики