Роман Мантел здобуває Costa Book Award як “Книжка року”

Гіларі Мантел стала першою авторкою, що в один рік виборола і “Букера”, і премію Costa за найкращу книжку року – роман-бестселер “Внесіть тіла”. Мантел одержала нагороду – £30 000 – на вчорашній урочистій церемонії в Лондоні, повідомляє The Telegraph.

Судді недовго міркували, кому віддати перемогу, – не більше години. Як висловилася голова журі Дженні Мюррей, твір Мантел вивищується над усіма іншими, немовби стоїть на ходулях. “Хотіла б я сказати, що ми ледь не побилися через переможця. Але рішення прийняли одноголосно”.

У відповідь критикам, які вважали, що Мантел має відмовитися від нагороди на користь когось із менш знаних авторів, Мюррей сказала, що це абсолютно недоречно: “Численні похвали на адресу Мантел ніяк не вплинули на наше рішення. Просто її роман – найкращий”.

“Внесіть тіла” – друга частина трилогії, де розповідається історія Томаса Кромвеля в часи правління Генриха VIII. Книжка здобула премію, обійшовши чотирьох конкурентів. Нагадаємо їхні імена: Франческа Сіґал, Саллі Ґарднер, Мері і Браян Телбот, Кетлін Джеймі.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики