Ярослав Лодигін та Сергій Жадан екранізують «Ворошиловград»

Кінорежисер, поет, теле- і радіоведучий Ярослав Лодигін спільно з письменником Сергієм Жаданом почали підготовку до екранізації роману «Ворошиловград». Про це пан Лодигін розповів в інтерв`ю «Телекритиці».

Робота над проектом триває близько року. Автори бачать його як незалежний фільм із бюджетом $ 500- 1млн. Переговори щодо фінансування ведуть і в Україні, й за кордоном. Якщо спонсорів не знайдуть, Ярослав Лодигін планує вдатися до краудфандінгу. «Я не сподіваюся, що знайти ці кошти буде легко, – коментує режисер. – Не кожна компанія піде на ризик щодо виробництва стрічки, де буде суржик, олігархи, рейдери, бандити, Донбас…». На фінансову співпрацю з телеканалами він не розраховує: «Зазвичай продюсери починають розмову із запитання, хто такий Жадан і скільки книжок він продав, не беручи до уваги ситуації на книжковому ринку України. Як і того, що читач поки що орієнтований винятково на легку літературу».

Однак потенціал книжки вимірюється не продажами, переконаний Ярослав Лодигін. «“Ворошиловград” є на кожній полиці і добре знаний серед інтелегенції. Головне в цьому романі – його сильна драматургічна конструкція, актуальність і кінематографічність. Рейдерство і боротьба з ним – це тема, яка змушує кров кипіти», – каже режисер.

Нині автори картини готують документальний фільм, де йдеться про втілення їхньої ідеї в життя і передано дух роману. Стрічку, яка має допомогти знайти спонсорів, викладуть на YouTube.

«Ми з Сергієм поїхали до Старобільська, де відбувається дія “Ворошиловграда”. Виявилося, що це миле містечко, мешканці якого спілкуються українською і їздять на велосипедах. Донбас взагалі спілкується українською! Коли я читав про це в романі, сприймав як щось дивне. З`ясувалося, так і є», – розповів Ярослав Лодигін.

У бекграунді пана Лодигіна – короткометражні стрічки «Дрифтер» і «Золотий парашут». Нині його продакшн Camaradas і ТО «Віктор Хлєбоусов» ведуть зйомки серіалу «Пам`ять». Попри короткий перелік фільмів, Сергій Жадан у молодого режисера вірить. «Бачив його роботи, але головне навіть не це. Головне, мені здається, ми з ним подібно бачимо цю книжку. Для мене це важливо. Ми їздили маршрутом головного героя, з цього може вийти щось цікаве», – розповів автор «Ворошиловграда».

За словами письменника, поринути у кінопроцес він готовий, як тільки вирішаться фінансові питання. Як нагадав Сергій Жадан, кіносценарії він писав і раніше: «Трішки марудна, проте цікава робота». Щодо авторських прав він зазначив: «Інші режисери не мають права на екранізацію».

Відповідаючи на запитання про художні амбіції у фільмі про Донбас, задуманому Ярославом Лодигіним як близький за духом аудиторії братів Коенів, Сергій Жадан сказав, що сподівається щонайменше на «Оскар» за найкращу роль другого плану для виконавця ролі Кочі.

Кастинги автори картини ще не починали.

У 2010 році роман переміг у конкурсі “Книга року Бі-Бі-Сі”. Переклад роману видано в Росії та Німеччині. За рейтингом журналу «Фокус» Сергій Жадан увійшов до числа науспішніших українських письменників, де опинився на 20-тій позиції. За даними тижневика, сумарний річний тираж творів письменника становить 11,5 тисяч екземплярів.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики