Діти люблять Майєр і Роулінґ більше за Роальда Даля

Опитування 300 тис. британських школярів у віці між 5 і 16 роками виявило, що книжки Роальда Даля вже втратили свою популярність порівняно з трилерами й романами про вампірів і чарівників, повідомляє The Telegraph.

Американська освітня компанія Renaissance Learning з’ясувала: хоча Роальд Даль залишається найбільш читаним автором у дітей, жодна з його книжок не потрапила в десятку улюблених творів у рамках дослідження “Що читають діти”.

Опитування показало: найпопулярнішою книжкою є “Скляний будинок: Вампіри Морґанвілля” Рейчел Кейн, перший роман із 15-частинної фентезійної серії, розрахованої на підлітків. Деякі з книжок серії увійшли до списку бестселерів за версією Тhe New York Times. Перша частина суперуспішної саги про вампірів Стефані Майєр – “Сутінки” – також потрапила до списку вподобань юних читачів, посівши третє місце. Знайшлося місце і для двох романів Джоан Роулінґ – “Гаррі Поттер і в’язень Азкабану”, “Гаррі Поттер і келих вогню”, – і для “Крокодилячих сліз” Ентоні Горовіца.

Утім, Даль став “найулюбленішим автором учителів” у 2012 році. “Попри те, що твори Роальда Даля досі широко вивчають у школах, смаки дітей вельми змінилися під впливом теле- й кіноіндустрії, – приміром, зараз мода на вампірів. Половину книжок із десятки улюблених було екранізовано: з романів Майєр зробили 5 блокбастерів, чотири з яких входять до 55 найбільш касових фільмів усіх часів”, – коментує Дік Фох, голова компанії Renaissance Learning.

Тексти Даля також надихають режисерів. Тім Мінчін створив мюзикл про Матильду, який завоював 7 премій Лоуренса Олів’є у 2012 році. А “Чарлі й шоколадна фабрика” удостоїлися двох екранізацій, останню з яких із Джонні Деппом зняв Тім Бертон у 2005 році.

Читайте також: Найкращі британські книжки для дітей

Найпопулярніше в британських бібліотеках

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики